Siesta Festival 2016 w Gdańsku

siesta festivalWielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Siesta Festival, która odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia w pięknym Gdańsku, a ściślej w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance oraz w Klubie Parlament.

„Siesta” Marcina Kydryńskiego to jedna z najpopularniejszych audycji radiowych na antenie Trójki. Jej autorskie wersje albumowe od lat stale zapełniają listy bestsellerów i większość z nich otrzymała status platynowej płyty.

Siesta Festival początkowo miał być jednorazowym uczczeniem dziesięciolecia audycji, lecz naturalnie kontynuuje się go po dziś dzień. Producentem tego przedsięwzięcia jest Piotr Łyszkiewicz, od lat twórca festiwalu Ladies’ Jazz w Gdyni, jak również menadżer wielu światowych sław.

Wymarzoną przystanią dla idei Siesty jest Gdańsk, miejsce z wielowiekową tradycją miasta portowego, otwartego na świat, wielokulturowego, tętniącego życiem i tęskniącego za przygodą. Siesta bowiem to fascynacja różnorodnością, wieczne przenikanie się kultur, ich wzajemne przeglądanie się w sobie. To spotkania ludowej spuścizny z współczesną, europejską harmonią i jazzową swobodą. Siesta Festival, jak i jego płytowe poprzedniczki, to także okazja do prezentacji twórczej myśli fotograficznej, wychowanej w wieloletniej szkole National Geographic.

Podczas Siesta Festival 2016 nie zabraknie tak lubianych i wyczekiwanych kameralnych Nocy Fado i występów wspaniałych artystów z kręgu world music.

Gdzie: Filharmonia Bałtycka (Gdańsk, Ołowianka 1) oraz Klub Muzyczny Parlament (Świętedo Ducha 2, Gdańsk)

Kiedy: 22-24 kwietnia 2016 r.

Bilety: piątek: 250 zł, sobota: 90-140 zł, niedziela: 120-170 zł.  Dostępne na ticketpro.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + 11 =