TUSE WYSTAWIAM w Dwóch Zmianach

tusetuse1

TUSE – Gdańsk Wrzeszcz

Jego charakterystyczne portrety zna każdy młody mieszaniec Gdańska. Artysta, którego graffiti zdobią mury trójmiejskich budynków, po raz kolejny organizuje wystawę swoich prac. Tym razem odbędzie się ona 17 kwietnia w sopockich Dwóch Zmianach.

Piotr „TUSE” Jaworski, urodzony w Gdańsku, związał się z trójmiejską sceną street-art już w połowie lat 90. Jako członek ekipy DSC (Double S Crew), a także absolwent wydziału Malarstwa i Grafiki gdańskiego ASP, znany jest przede wszystkim z dużych, fotorealistycznych portretów. Popularność Piotra nie tylko wyszła poza granice rodzinnego miasta, ale sięga jeszcze daleko za ocean, czego dowodem jest wystawa organizowana w galerii na Harlemie w Nowym Jorku. Osobom, które nie znają twórczości Jaworskiego, zaleca się wyjście na spacer po Wrzeszczu i Gdyni czy odwiedzenie klubu Sfinks 700 w Sopocie. Wszystkie prace znaleźć można na oficjalnej stronie artysty.

W przygotowaniu wystawy pomagają także: Marek „LOONEY” Rybowski, RIAM, KOXU oraz Mateusz Rybka. Każdy z nich na swój sposób podchodzi do malowania obrazów na płótnie. To mieszanka iście wybuchowa, której żaden fan street-artu nie może przeoczyć.

Gdzie: Dwie Zmiany, Bohaterów Monte Cassino 31, Sopot

Kiedy: 17 kwietnia (czwartek), godzina 20

Wstęp: wolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 4 =