Wesołego nieświętego

madruk plakatTuż przed świętami, w piątek (20 grudnia), będziemy mieli okazję wziąć udział w wyjątkowo nieświętym wydarzeniu. Tego wieczoru szykuje się prawdziwa inwazja black metalu. W gdyńskim Uchu zagra Marduk, jeden z klasyków skandynawskiego gatunku.

Marduk to zespół założony w 1990 roku w mieście Norrköping w Szwecji. Już na początku lat 90. szybko zdobył dużą rzeszę fanów i stał się jedną z legend tamtejszej sceny metalowej. W ciągu 23 lat kariery nagrał 12 albumów studyjnych. Ostatni, „Serpent Sermons” został wydany w 2012 roku. Obecny skład zespołu to: Morgan Håkansson – gitara, Daniel Mortuus Rostén – wokal, Magnus Devo Andersson – gitara basowa i Lars Broddesson – perkusja. Marduk został dwukrotnie nagrodzony na Metal Storm Awards w kategorii Najlepszy Album Blackmetalowy (w 2008 i 2010 roku). Podczas tegorocznej trasy muzycy prezentować będą materiał pochodzący z dwóch kultowych już albumów: „Those of the Unlight” (1993) i „Panzer Division Marduk” (1999). Każdy szanujący się fan gatunku powinien pojawić się na tym koncercie.

Mardukowi towarzyszyć będą zespoły supportujące: trzy szwedzkie i jeden polski. Grave to grupa uważana za trzon szwedzkiego death metalu. Death Wolf to projekt jednego z muzyków Marduka, prezentujący muzykę z pogranicza heavy metalu i horror punka. Valkyrja to natomiast kolejny przedstawiciel black metalu. Polskim akcentem będzie występ death/black metalowego zespołu Azarath, założonego przez Zbigniewa Inferna Promińskiego (perkusistę grupy Behemoth).

Piątkowy koncert rozpoczyna się o 18.30. Bilety kosztują 60 zł (przedsprzedaż) i 70 zł ( w dniu koncertu) i są dostępne w klubie Ucho, salonie muzycznym Puls i sieci TicketPro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − trzy =