Coma w gdańskim Parlamencie

comaJuż w najbliższy czwartek (12 listopada) w Parlamencie zagra Coma – jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce.

Coma powstała 17 lat temu. Pierwszy album wydała w szóstym roku swojej działalności, nosił on tytuł „Pierwsze wyjście z mroku”. Krążek przyniósł zespołowi ogromną popularność, a kolejne płyty wzbogaciły rzeszę wiernych do dziś fanów. Na czele grupy stoi Piotr Rogucki, który jest odpowiedzialny za wokal. Na gitarze grają Dominik Witczak i Marcin Kobza, bas to działka Adama Matuszaka, perkusistą jest Adam Marszałkowski.

Do najbardziej znanych utworów zespołu należą: „Spadam”, „Leszek Żukowski”, „Los cebula i krokodyle łzy”, „Sto tysięcy jednakowych miast”, „F.T.M.O.” czy „Pasażer”. Z pewnością któryś z nich będzie można usłyszeć w Gdańsku na czwartkowym koncercie.

Twórczość grupy doceniana jest nie tylko przez fanów, ale także przez krytyków i całe środowisko muzyczne. Świadczy o tym fakt, że Coma supportuje takie zespoły jak Tool, Linkin Park czy Pearl Jeam, których twórczość kochają niemal wszyscy fani rocka. Oprócz tego, za każdy z polskich albumów studyjnych, zespół otrzymał bardzo ważne wyróżnienie, jakim jest statuetka Fryderyka w kategorii Album Roku – Rock. Ekipa została też laureatem 25. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Jak do tej pory ukazało się pięć płyt studyjnych, z nich aż trzy uzyskały status platynowej i złotej.

Coma koncertuje nie tylko w Polsce. Na ich stronie internetowej, fani mogą zobaczyć również zdjęcia z wyjazdów zagranicznych m.in. do Niemiec, Holandii, Francji czy Włoch. Zespół wydał ponadto dwa anglojęzyczne albumy: „Excess” oraz „Don’t set your dogs on me”.

Grupa na każdym ze swoich wystąpień daje z siebie wszystko i organizuje niesamowite widowisko. Wszyscy ci, którzy mieli okazję słuchać Comy na żywo przyznają, że koncert potrafi przyprawiać o gęsią skórkę na długo po jego zakończeniu.

Kiedy: 12 listopada 2015 r. (czwartek), godz. 20:00

Gdzie: Parlament, ul. Świętego Ducha 2 (róg Kołodziejskiej)

Bilety: 54-59 zł w przedsprzedaży, 64 zł w dniu koncertu (do nabycia na Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, w punkcie Lotto (CH Manhattan) oraz klubie Parlament.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/887950827913095/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 1 =