Solo Act Czesława Mozila w Spółdzielni

solo actKameralne, urokliwe miejsce, kameralny koncert i artysta na wyciągnięcie ręki – tak zazwyczaj wyglądają „solo acty” Czesława Mozila. Nie inaczej będzie w gdańskiej Spółdzielni. Muzyk zagra tam już we wtorek, 23 czerwca.

Czesława Mozila właściwie nie trzeba przedstawiać. Pierwsze kroki na polskich scenach „grajek z akordeonem” stawiał jeszcze z utworami zespołu Tesco Value, by w 2008 roku wraz z zespołem Czesław Śpiewa podbić serca miłośników alternatywy płytą „Debiut” (2008). Nie mniej entuzjastycznie został przyjęty kolejny album, „Pop” (2010). Poetycko-nostalgiczno-prześmiewcze piosenki Mozila szybko zdobyły rzesze fanów i zapewniły mu tłumy wypełniające kluby i sale widowiskowe na koncertach. Następnie, tylko sobie właściwym, urokliwym sposobem dał prztyczka w nos polskiemu traktowaniu poezji wydając „Czesław Śpiewa Miłosza” (2011). Przybysz z Danii śpiewający teksty jednego z największych polskich poetów… Niemożliwe? A jednak, i to z jakim sukcesem!

Wszystkie te czynniki pozwoliły mu stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych muzyków. Zapewniły mu także role w filmach i miejsce w jury jednego z popularnych talent-show. Jednak Czesław Mozil im starszy, tym bardziej przekorny i kąśliwy. Najnowszą płytą „Księga Emigrantów. Tom I” (2014) poruszył problemy i bolączki Polaków za granicą. I choć nowe piosenki wywołały mniejsze czy większe oburzenie, to któż inny trafniej potrafi śpiewać o tych tematach jak nie wieloletni emigrant? Jedno jest pewne, Czesław nikomu nie pozostaje obojętnym, a temu, kto choć raz usłyszał jego piękne dźwięki, trudno się od nich odzwyczaić.

Solo Act z kolei to wydarzenie wyjątkowe. Czesław występuje sam wystawiając się na rozmowy i zaczepki publiczności. W ten sposób buduje kameralny nastrój, który podbudowuje swoimi przemyśleniami i anegdotami. Można więc się wzruszyć, i pośmiać, i co najważniejsze poczuć, że artysta gra dla każdego słuchacza z osobna. Nie ma więc nad czym się zastanawiać i pojawić się we wtorek w Spółdzielni!

Kiedy:  23 czerwca (wtorek) o 20.00

Gdzie: Pub Spółdzielnia, ul. Abrahama 7 (w pobliżu pętli tramwajowej Strzyża i kampusu UG)

Bilety: 50 zł (do nabycia w pubie Spółdzielnia, rezerwacje pod numerem 507 520 940; rezerwacji można dokonywać tylko na 24h, nieodebrane bilety wracają do puli; ilość miejsc ograniczona!)

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − sześć =