Mikromusic wystąpią w klubie Atlantic

mikromusic-atlantic-gdynia-928x533Już w niedzielę, 10 maja na scenie gdyńskiego Atlantica wystąpi grupa łącząca jazz, hip-hop, rock, a nawet muzykę ludową. Mowa oczywiście o Mikromusic!

Mikromusic to zespół stworzony w 2002 roku we Wrocławiu. Wokalistką i zarazem liderką grupy jest Natalia Grosiak – kompozytorka i autorka tekstów, współpracująca m.in. Renatą Przemyk i Andrzejem Smolikiem. Na estradzie scenie towarzyszą jej m.in. Dawid Korbaczyński, gitarzysta i producent muzyczny, który tworzy muzykę towarzyszącą kabaretowi „Neo-Nówka” oraz Robert Szydło, grający na basie.

Zespół gra muzykę, która jest mieszanką wielu gatunków. Jak powiedział w wywiadzie dla portalu magazyngitarzysta.pl Dawid Korbaczyński: – To bezkompromisowy projekt, nie robiony pod konkretna publiczność (…) To mieszanka różnych stylistyk, charakteryzująca się jednak spójnym brzmieniem. Najwięcej w tym jazzu i trip-hopu, są elementy jungle, rocka i folku, trochę elektroniki i oczywiście piękne, poetyckie słowa Natalii Grosiak. 

Grupa ma na swoim koncie cztery płyty. Dwóm z nich – „Mikromusic” i „Sennik” – patronowała radiowa Trójka. Premiera ostatniego krążka „Piękny koniec” miała miejsce w 2013 roku. Na półkach sklepowych można znaleźć także dwa wydania koncertów na DVD. W 2004 roku Mikromusic grał na koncercie Debiutów na festiwalu w Opolu, w 2008 roku występował na festiwalu TOPtrendy, gdzie otrzymał nagrodę Prezydenta Sopotu. Warto wspomnieć również o klimatycznych tedyskach zespołu. Grupa otrzymała nominacje do Yachu za klipy do utworów „Sennik” i „Oczko” oraz do Camerimage za „Thank God I’m a Woman”, gdzie rywalizowali z Depeche Mode i Coldplay. Szersza publiczność mogła usłyszeć ich w filmie „Facet (nie)potrzebny od zaraz”, na soundtracku którego znalazła się piosenka „Takiego chłopaka”.

Polecamy wszystkim miłośnikom nowatorskich rozwiązań w muzyce!

Kiedy: 10 maja (niedziela), godz. 19:00

Gdzie: klub Atlantic, Gdynia

Bilety: 40 zł w przedsprzedaży, 50 zł w dniu koncertu; dostępne w kasie klubu oraz na www.interticket.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × jeden =