Modna biżuteria handmade

Lubisz biżuterię? Chcesz podążać za najnowszymi trendami? Mamy dla Ciebie kilka pomysłów na ręcznie robioną biżuterię, która uświetni niejedną stylizację. Jej wykonanie to naprawdę świetna zabawa! 

Pamiętacie nasz zeszłotygodniowy tekst o najnowszych biżuteryjnych? Teraz mamy dla was kilka łatwych propozycji jak je wykorzystać i stworzyć własną, modną biżuterię!

Jej zrobienia jest naprawdę proste. Musisz się jednak zaopatrzyć w kilka elementów, które znacznie ułatwią Ci pracę: klej, małe cążki do cięcia drutu oraz szczypce do jego wyginania. Do dzieła!

 

biżuteria handmade1Kolia XXL

– 6 mulin (najlepiej w 3 kolorach)

– dwie okrągłe końcówki do wklejania (otwór 10mm)

– łańcuszek (ok. 60cm)

– taśma cyrkoniowa (ok. 60cm)

– zapięcie typu fasolka

– 2 kółeczka

– klej (typu magic)

Potnij mulinę na ok. 60cm kawałki. Dołącz do nich łańcuszek i cyrkoniową taśmę. Zwiąż je przy samym końcu, następnie zapleć warkocz. Zawiąż drugi koniec. Przytnij odstające końcówki mulin. Przyklej metalowe końcówki. Pozostaw do wyschnięcia. Następnie przymocuj kółeczka i zapięcie. Gotowy wisior możesz dodatkowo ozdobić, np. doklejając kamienie czy przyczepiając kolorowe chwosty.

 

biżuteria handmade3Bransoletka-mankiet

– agrafki (ich ilość zależy od obwodu nadgarstka)

– koraliki

– cienka gumka.

Zacznij od nawleczenia koralików na agrafki. Przepuść gumkę przez oczka agrafek. Zostaw trochę miejsca pomiędzy agrafkami. Upewnij się czy bransoletka ma odpowiednią długość, a następnie zawiąż supełki i utnij odstające końcówki gumki. Gotowe!

 

biżuteria handmade2Długie kolczyki

Do zrobienia 2 kolczyków będą Ci potrzebne:

– 2 muliny (po jednej do każdego kolczyka)

– 2 bigle

– dwie okrągłe końcówki do wklejania (otwór 8mm)

– 4 małe kółeczka

– cienki łańcuszek

– klej (typu magic)

– ew. 2 małe zawieszki i 2 kółeczka

Potnij mulinę na ok. 30cm kawałki. Ułożone równo nitki zwiąż pośrodku na podwójny supełek. Potnij łańcuszek na fragmenty różnej długości (łańcuszek będzie wyglądał efektowniej jeżeli dołączysz do niego małą zawieszkę). Przyczep je do kółeczka i przymocuj do muliny w miejscu supełka. Wklej supełek do końcówki. Przyłącz ją za pomocą kółeczka do bigla. Jeżeli chcesz podążać za trendami postaw na modną w tym sezonie asymetrię – zrób tylko jeden kolczyk i noś go np. z małym wkrętem!

 

biżuteria handmade4Indiański wisior

– łańcuszek (ok. 70 cm)

– rzemień

– piórka

– okrągła końcówka do wklejania (otwór 10mm)

– 3 kółeczka

– zapięcie typu fasolka

– klej (typu magic)

Wykonaj chwost z rzemienia. W tym celu potnij go na kawałki. Doczep piórka i wklej całość do końcówki. Dołącz kółeczko i przymocuj je na środek łańcuszka. Do końcówek przyczep kółeczka oraz zapięcie i gotowe!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 3 =