The Cinematic Orchestra w B90

cinematicLegendarni The Cinematic Orchestra wracają na koncerty do Polski! Podczas wiosennej trasy przedpremierowo zaprezentują nowy materiał, a także swoje największe klasyki. Zespół odwiedzi kilka polskich miast, w tym już 24 kwietnia – gdański klub B90.

Po miesiącach spędzonych w studio, zespół wyrusza w trasę koncertową. Grupa znana z tak wybitnych płyt jak „Motion” „Everyday” czy „Ma Fleur” zaprezentuje zarówno materiał z najnowszej płyty, jak i swoje najbardziej popularne i starsze utwory. The Cinematic Orchestra doskonale łączy instrumentalny warsztat z wrażliwością na piękno harmonii. Udało im się odświeżyć język jazzowej tradycji przy pomocy samplera i komputerów, więc trafiają także do miłośników muzyki elektronicznej. Gościnnie wspomagali ich m.in. legendarna soulowa śpiewaczka Fontanella Bass, raper Roots Manuva, Dorian Concept czy wokaliści, tacy jak: Patrick Watson i Grey Reverend.

Lider zespołu – Jason Swinscoe zawsze z radością wraca nad Wisłę – niejednokrotnie podkreślał szacunek dla wymagającej polskiej publiki, a także swoją miłość do muzyki Krzysztofa Komedy i polskiego jazzu. Zespół gościł już w naszym kraju, między innymi w ramach festiwali Sacrum Profanum czy Warsaw Summer Jazz.

Kiedy: 24 Kwiecień (piątek), godz. 20:00

Gdzie: B90, Doki 1, Gdańsk

Bilety: 115zł (II pula) dostępne w: biletomat.pl, ticketpro.pl, eventim.pl oraz w stałych punktach sprzedaży (salony EMPiK, Saturn, Mediamarkt).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *