Ten Typ Mes w Scenie

Ten Typ Mes 2Po kandydowaniu na szaleńca, Mes przekornie oznajmia: Trzeba było zostać dresiarzem. Gatunkowa gra z folklorem wprowadzi w pozytywny nastrój każdego, już w sobotę 14 marca. Wtedy to, do sopockiego klubu Scena zawita Ten Typ Mes i zaprezentuje materiał ze swojego najnowszego albumu.

Raper, producent muzyczny i DJ, swoją działalność artystyczną rozpoczął w zespole Flexxip. Od 2001 roku występuje z grupą 2cztery7, której był współzałożycielem. Środowiska hip-hopowe cenią go jednak przede wszystkim za działalność solową. „Alkopoligamia: zapiski typa”, „Zamach na przeciętność”, „Kandydaci na szaleńców” i w końcu „Trzeba było zostać dresiarzem” – każda z wymienionych płyt odniosła mniejszy bądź większy sukces, a łączy je przede wszystkim jedno: chęć eksperymentowania z gatunkiem. Mes jest założycielem labelu Alkopoligamia i jedną z najważniejszych postaci w polskim hip-hopie. Wiele osób po wydaniu ostatniego krążka okrzyknęło go „najlepszym raperem w Polsce”. Trzeba przyznać, że artysta zgrabnie gra z konwencjami, wyśmiewa się z przeciętnych Polaków i ukazuje mechanizmy rządzące ich życiem. W listopadzie Mes wystąpił w Kwadratowej. Był tam również CDN, a owocem tego spotkania jest wywiad, który możecie przeczytać tutaj.

Przed Mesem wystąpi jeden z najbardziej znanych składów w Trójmieście, Primore Cru. Członkami grupy są BD i Eps. Chłopaki mieszkają na gdańskim Przymorzu, co często podkreślają w swojej twórczości, a sama nazwa odnosi się do dzielnicy, z której pochodzą. Primore Cru zaczęli swoją działalność w 2007. Rok później zyskali większy rozgłos i zaczęli koncertować w gdańskich klubach. Przez kolejne lata na ich koncie zebrało się wiele wydarzeń muzycznych, podczas których występowali często jako support, ale również jako headlinerzy. BD i Eps chętnie uczestniczą w przedsięwzięciach charytatywnych. W grudniu wystąpili dla dzieci i młodzieży ze słupskich placówek opiekuńczo-wychowawczych i resocjalizacyjnych. Primore Cru byli związani z trójmiejską wytwórnią High Time, ale ostatnio zrezygnowali ze współpracy. Ich najbardziej znane numery to  „Polski Sen”, „Z Najdłuższego Bloku w Europie”, „Nie Obiecuję Ci” oraz najnowszy, „Od Nowa” (z HuczuHuczem, na bicie Stevena). Przed koncertem zapewnili CDN, że „będzie ogień, a na scenie pojawi się wyjątkowy gość”.

Supportować będzie jeszcze jedna grupa, Epi Kru. Cibor i Welon to duet pochodzący z Wejherowa. Działalność zaczęli w 2005 roku. Charakteryzuje ich swobodna stylistyka i tematyka utworów. Na scenie pojawią się o 22.00.

Kiedy? W sobotę, 14 marca o godzinie 20.00.

Gdzie? W klubie Scena przy al. Franciszka Mamuszki 2.

Za ile? Koszt biletów wynosi 25 złotych w dniu koncertu.

Więcej informacji tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *