Jubileuszowe 45-lecie Uniwersytetu Gdańskiego

Z okazji 45-lecia powołania Uniwersytetu Gdańskiego Rektor i Senat uczelni zapraszają na uroczystości oraz liczne wydarzenia i atrakcje związane z jubileuszem. Ceremonia rozpocznie się w auli na Wydziale Prawa i Administracji 20 marca o godzinie 11.00.

Uniwersytet GdańkiW uroczystościach z okazji jubileuszu 45–lecia Uniwersytetu Gdańskiego wezmą udział pomorscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz Rzeczpospolitej Polskiej, władz samorządowych i wojewódzkich, władz kościelnych i rektorzy uczelni polskich.

W czasie trwania uroczystości przekazane zostaną Nagrody Nauczyciela Roku im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza, dla najlepszych akademickich nauczycieli Uniwersytetu Gdańskiego, dydaktyków cieszących się szerokim uznaniem oraz szacunkiem akademickiej społeczności. Laureatami tegorocznych nagród zostali: prof. dr hab. inż. Jerzy Błażejowski z Wydziału Chemii UG, dr Urszula Patocka – Sigłowy z Wydziału Filologicznego UG oraz dr Piotr Arłukowicz z Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG.

Wręczone zostaną także Medale Uniwersytetu Gdańskiego a pracownicy uczelni odbiorą  państwowe odznaczenia: złote, srebrne oraz brązowe krzyże zasługi jak również medale za długoletnią służbę.

Obchody uświetni koncert wybitnego oraz nagradzanego Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego pod dyrekcją prof. Marcina Tomczaka.

W programie uroczystości między innymi: Hymn Rzeczypospolitej Polskiej, Wystąpienie JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego prof. Bernarda Lammka, Wręczenie odznaczeń państwowych pracownikom UG, Wręczenie Nagród Nauczyciela Roku im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza najlepszym nauczycielom – dydaktykom Uniwersytetu Gdańskiego, Wręczenie Medali Uniwersytetu Gdańskiego, Koncert Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego pod dyrekcją prof. Marcina Tomczaka.

Z okazji jubileuszu uczelni odbędą się również wydarzenia towarzyszące:

Galowy koncert z okazji rocznicy powołania uczelni, który odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiego w Sali Koncertowej na Ołowiance – 19 marca 2015 roku o godz. 18.00.

Zjazd Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich (KRUP) z udziałem rektorów uniwersytetów polskich, który będzie się odbywał w dniach 18 – 20 marca 2015 roku.

Największe w regionie pomorskim edukacyjne Targi AKADEMIA, które w tym roku będą miały miejsce w dniach 30 – 31 marca 2015 roku na Wydziale Prawa i Administracji UG.

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego mogą rozwijać swoje pasje oraz zdobywać doświadczenia w ponad 200 kołach naukowych a także międzynarodowych stowarzyszeniach i organizacjach.