Tripture i Limbs w Wydziale Remontowym

Limbs / TriptureTrójmiejska scena muzyczna rośnie w siłę. Co rusz pojawiają się nowe, warte uwagi projekty, których twórczość wzbudza zainteresowanie u słuchaczy. Jeżeli znacie zespoły Tripture i Limbs, to koniecznie spędźcie piątkowy wieczór (27 lutego) przy ich muzyce w Wydziale Remontowym. A jeżeli nie znacie, to i tak spróbujcie się tam pojawić, by posłuchać czegoś nowego i przy okazji wesprzeć rodzimych muzyków na początku ich drogi.

Limbs to trójmiejskie trio tworzące muzykę instrumentalną w szeroko pojętym gatunku, jakim jest post-rock. Wśród swoich inspiracji wymieniają między innymi Russian Circles, Sleepmakeswaves i Tides From Nebula. Na pomysły członków Limbs składa się ciekawy i świeży repertuar, pełen wyrazu oraz emocji. Ich dotychczasowy dorobek tworzy spójną, rytmiczną, malowniczą całość. Dla zespołu Limbs piątkowy koncert będzie dopiero drugim występem przed większą publicznością. Debiutowali na początku września, także w Wydziale Remontowym, u boku Signal From Europa i Sounds Like The End Of The World. Wówczas wypadli naprawdę obiecująco. Jak będzie teraz? Przekonacie się w najbliższy piątek.

Tripture z kolei ma za sobą nieco więcej zagranych koncertów. Muzycy grają ze sobą już dwa lata i mogą pochwalić się debiutancką EP-ką, zatytułowaną „Ortus”, która wywołała bardzo pozytywne recenzje. Mikołaj Służewski z TopGuitar docenił doskonały miks i mastering gitarzysty Tripture Arkadiusza Bogaja i oceniając płytę stwierdził, że „jedynym mankamentem jest to, że jest po prostu za krótka”. Faktycznie, to tylko (i aż) pięć kawałków, ale takich, w których djentowe, agresywne riffy i skomplikowane rytmy spotykają się z ambientowymi klimatami. W głośnikach brzmi to co najmniej dobrze. A jak brzmi na żywo? Sprawdźcie podczas koncertu w Wydziale Remontowym.

BILETY: 10 zł (do nabycia przed koncertem)

START: 27 lutego (piątek), godz. 19.00

MIEJSCE: Wydział Remontowy, Gdańsk, Plac Solidarności

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *