Przywitaj Chiński Nowy Rok na UG

chinski rowy rokChoć Chiński Nowy Rok rozpoczął się 19 lutego, to Uniwersytet Gdański uroczyście powita go 5 dni później. Oficjalne obchody zaplanowano na 24 lutego w auli Wydziału Prawa i Administracji. Sajgonki, pokaz mody i kaligrafii – to tylko część atrakcji.

To będzie rok Kozy – według chińskich tradycji sprzyja ona szczególnie osobom kreatywnym. By uczcić pierwszy dzień nowego roku organizatorzy przewidzieli kilka atrakcji. Część z nich znana jest już z poprzedniego roku. Nie zabraknie więc quizu Konfucjusza, pokazu chińskiej mody i kaligrafii oraz sztuk walki wushu przygotowany przez dr Krzysztofa Brzozowskiego z Wydziału Chemii oraz jego podopiecznych. Podczas wydarzenia odbędzie się promocja najnowszej książki Edwarda Kajdańskiego – „Polacy na Dalekim Wschodzie. Inżynier Kazimierz Grochowski, Czyngis-chan i złoto barona Ungerna”.

Przy akompaniamencie Akademickiego Chóru UG i rozśpiewanych studentów sinologii będzie można spróbować tradycyjnych potraw chińskiej kuchni. Tego trzeba spróbować!

Kiedy: 24 lutego,  godz. 15.00

Gdzie: aula Wydziału Prawa i Administracji UG

Wstęp wolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − jeden =