Babskie Granie w Klubie Żak

10458128_874338479285509_7337634133077927366_n Już po raz czwarty scenę klubu Żak opanują królowe jazzu, inaugurując tym samym kolejną edycję Festiwalu Jazz Jantar. W tym roku wystąpią trójmiejskie artystki Ilona Damięcka i Krystyna Stańko oraz Włoszka Francesca Bertazzo Hart. Panowie i Panie, zarezerwujcie czas 7 i 8 lutego.  

Kobiety już dawno udowodniły, że nie są słabą płcią. Coraz częściej pokazują, że potrafią wykorzystać takie cechy jak wrażliwość i intuicja tworząc fantastyczną muzykę. Początek lutego zdecydowanie więc będzie należeć do kobiet i jazzu.

Ilona Damięcka jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w katowickiej Akademii Muzycznej. Jest pianistką, wokalistką i kompozytorką, która według Bogdana Chmury „ma mocny, „męski” ton, operuje świetną techniką i sprawnie porusza się w środkowym nurcie jazzu”.

Właścicielka jednego z bardziej zmysłowych głosów na Pomorzu, Krystyna Stańko zaprezentuje utwory ze swojej ostatniej płyty „Snik” łączący tradycyjne ludowe melodie z kompozycjami współczesnymi. Jest to niezwykły album, na którym można usłyszeć inspiracje kaszubską kulturą, specyficzną pogodą ducha i mitycznym folklorem.

Pochodząca z Włoch Francesca Bertazzo Hart jest wszechstronną artystką, która nie boi się wokalnych eksperymentów i bebopowych improwizacji na podstawie jazzowych klasyków. Zasłynęła także jako wokalistka, która potrafi śpiewać i improwizować scatem, czyli naśladowaniu odgłosów instrumentów oraz zastąpieniu tekstu onomatopejami słowopodobnymi.

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, bo panie oprócz swojego repertuaru zaprezentują także utwory Billie Holiday, jako że w tym roku wokalistka obchodziłaby swoje setne urodziny.

Szczegółowy program dostępny na stronie wydarzenia i na stronie Festiwalu Jazz Jantar.
Bilety w cenie 13-35 zł do nabycia w kasie Klubu Żak lub na stronie eventim.pl

Kiedy? 7-8.02, start o godz. 20.00
Gdzie? Klub Żak

Gorąco polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 1 =