Rakraczej – „System Crack”

rak

Materiał, który nam zaserwowano jest bogaty w grube tracki. Gościnnie wystąpiło kilka kotów polskiej sceny rapowej, a bity tworzone przez takie osoby jak DJ Haem, Kebs czy DJ Wojak sprawiają, że nawet największy przeciwnik twórczości Raka chociażby zanuci pod nosem któryś z tych kawałków.

 Raku tradycyjnie w swoich tekstach odnosi się do sytuacji politycznej oraz problemów, z którymi borykają się zwykli obywatele. Wraz z głową Asfalt Records, panem Adamem Ostrowskim, którego nikomu chyba nie trzeba przedstawiać, nagrali nową wersje słynnego kawałka Kochana Polsko. W przeciągu 12 lat od nagrania oryginału, życie w Polsce się zmieniło, ale stare problemy zostały zastąpione przez zupełnie nowe, a ten track doskonale je obnaża. Jakby na przekór tematyce utworu, do bitu można się pobujać, co kreuje bardzo satyryczny klimat.
Na płycie pojawia się kilka storytellingów, takich jak KieszonkowiecNic takiego, czy Pare Buchów. Mroczny bit i niski głos Raka tworzą ciężki klimat, a teledyski nakręcone do dwóch ostatnich kawałków świetnie do nich pasują. Fakt, że akcja każdego z nich ma miejsce w Trójmieście pozwala wykreować swój pogląd na problemy i półświatek, który (kto wie) może jest tuż pod naszym nosem.
Rakraczej doskonale wpasował się do wytwórni Ostrego. Liczę na to, że w najbliższej przyszłości ukaże się ich wspólny projekt, bo taki duet brodatych trueschoolowców bez wątpienia trafiłby do wielu słuchaczy, którzy czasy gimnazjum mają dawno za sobą. Bardzo się ciesze z solowego debiutu naszego lokalnego zawodnika. Uważam, ze w erze popularności Kaena, czy innych swag gości warto zwrócić uwagę na tego mało popularnego gracza, na przykładzie którego można śmiało stwierdzić, że ilość „lajków” na Facebooku w żaden sposób nie odzwierciedla czyjegoś skilla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + 9 =