Spalanie, pot i endorfiny. Fitnessowy przegląd

Popołudnia na kanapie z chipsami w ręce? To już przeszłość! CDN pomoże Wam w walce ze zbędnymi kilogramami. Jak zacząć? Przeczytajcie nasz fitnessowy przegląd i już nigdy więcej nie narzekajcie na swoją figurę.

AerobicsGrecy twierdzili, że człowiek powinien rozwijać się na dwóch płaszczyznach – umysłowej i fizycznej. Dopiero osoba sprawna w tych dwóch dziedzinach, mogła zostać nazwana elokwentną i wystarczająco ukształtowaną. Ciekawe, czy kiedykolwiek wpadliby na to, że po ponad dwóch tysiącach lat ich ideał pozostanie niezachwiany. We współczesnym Colloseum – czyli Uniwersytecie – panuje bowiem podobny pogląd. Dziewczęta prześcigają się w ocenach, ale i (a może przede wszystkim) ćwiczeniach, wspomagających spalanie tłuszczu i gwarantujących sprawność fizyczną. Postaramy się wprowadzić was w świat tych współczesnych atletek i przeprowadzić (bezboleśnie) internetowe treningi, wybierając przy tym najciekawsze. Pora poznać nasze youtubowe trenerki!

 

1. Ewa Chodakowska

Nie ma osoby, która by o niej nie słyszała. Pisze książki, wydaje własne kalendarze, niedawno dostała własny program telewizyjny. Najważniejsze jest jednak to, że to własnie ona zmotywowała do ćwiczeń tysiące Polek i dzięki niej mnóstwo kobiet zyskało figurę, o której zawsze marzyły. Ewa ułożyła już mnóstwo planów treningowych w formie filmików i dzięki nim zyskała miano najlepszej trenerki fitness. Jej ćwiczenia naprawdę dają popalić (trwają około 50 minut), ale warto z nią ćwiczyć bo „efekt będzie spektakularny”. To właśnie efekty są największym wabikiem. Ewa prezentuje bowiem na swoim profilu setki zdjęć swoich fanek, na których widać ich spektakularne metamorfozy. Mimo dużej intensywności ćwiczeń, trenuje się z nią bardzo przyjemnie. Ewa nieustannie motywuje i podpowiada co robić, gdy zmęczenie wydaje się być nie do pokonania. Jej słynne słowa „możesz więcej niż podpowiada ci twój umysł” powtarzają tysiące Polek, kiedy z uśmiechem na ustach kończą swój codzienny trening.

 

2. Mel B

Melanie Brown, kiedyś kojarzona z branżą muzyczną i legendarnym zespołem Spice Girls, a obecnie jedna z bardziej znanych trenerek fitness. Tej 39 – letniej mamie dwójki dzieci, ciała zazdrości niejedna studentka. Jej sportowa kariera rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy wydała swoją pierwszą płytę z autorskimi ćwiczeniami. Program został podzielony na kilka filmików, które angażują poszczególne partie ciała. Zazwyczaj trwają po 10, 15 minut. Jest to duża zaleta, gdyż same możemy sobie skomponować trening, który najbardziej będzie nam odpowiadał. Mel B jest bardzo ciepłą i doskonale motywującą osobą. Jej poczucie humoru i charakterystyczny głos sprawiają, że program mija szybko i przyjemnie. Dzięki temu, że podczas jednego filmiku angażujemy pojedynczą część ciała, efekty widać bardzo szybko.

 

3. Tiffany Rothe

Pogromczyni zbędnych centymetrów z miejsc, które najbardziej dokuczają wszystkim kobietom. Najbardziej skupiła się na walce z wystającym brzuszkiem i „boczkami”. Ułożyła plany treningowe, które najbardziej skupiają się na tych właśnie miejscach. Taneczny układ, wesoła muzyka i wiecznie uśmiechnięta Tiffany, to zdecydowanie przepis na udany trening. Nie dajmy się jednak zwieść, ćwiczenia mimo tego, że nie wydają się trudne, kończą się okrutnymi zakwasami następnego dnia. Czujemy praktycznie każdy mięsień na brzuchu. W jej treningu znalazło się też oczywiście miejsce na ramiona, pupę, talię i plecy. Dzięki Tiffany tanecznym krokiem dojdziemy do wymarzonej figury, a przy okazji poziom endorfin w naszym organizmie zwiększy się parokrotnie!

 

4. Natalia Gacka

Tym razem ćwiczymy z Mistrzynią Świata w Fitnessie Sylwetkowym! Trenerka podzieliła swoje plany treningowe na dwa poziomy – dla początkujących i zaawansowanych, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Programy są intensywne i szybkie, ale Natalia świetnie tłumaczy ćwiczenia, więc nie ma problemu z ich wykonaniem. Mimo, że nasza instruktorka nie zasypuje nas żartami podczas ćwiczeń i jest raczej poważna, to ćwiczy się dobrze. Skupiamy się maksymalnie na treningu, a o to przecież chodzi. Kiedy nasz wysiłek dobiegnie końca, czujemy każdy rozbolały mięsień naszego ciała, a co za tym idzie, rośnie satysfakcja i zadowolenie z siebie.

 

5. Fitappy

Prowadzącą tego programu ćwiczeniowego jest Agnieszka. Mimo, że od lat trenuje karate, to w fitnessie odnalazła się równie dobrze. Bardzo sympatyczna, uśmiechnięta trenerka pomaga nam osiągnąć atrakcyjną figurę. Program jest intensywny, lecz prowadząca dokładnie wyjaśnia jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia, więc mamy chwilę, aby złapać oddech. Ogromną zaletą jej treningów jest duża różnorodność. Agnieszka ułożyła ćwiczenia praktycznie na każdą, problematyczną partię ciała. Filmików jest mnóstwo. Trwają około 10 minut. Wszystkie programy są bezpłatne i łatwo dostępne.

 

6. Xhit Daily

Jeden z najbardziej popularnych kanałów z filmikami treningowymi. Prowadzącymi ćwiczenia są Rebecca Louise, Kelsey Lee, Cynthia Dallas. Każda z dziewczyn ma swoje osobne filmiki. Zarażają optymizmem i wiarą w to, że każda z nas może mieć idealne ciało. Ćwiczenia są intensywne i raczej nie są skierowane do osób, które przygodę z fitnessem dopiero rozpoczynają. Dziewczyny wymagają od nas dużej wytrzymałości fizycznej, zaangażowania i cierpliwości. Ich filmiki trwają zaledwie 10 minut, ale ten czas wykorzystamy maksymalnie. Oprócz wielu wymyślnych ćwiczeń, na tym kanale znajdziemy również serię ćwiczeń modelek Victoria’s Secret. Która z nas nie chciałaby mieć tak pięknego ciała? Nie traćmy czasu, lecz zabierajmy się do pracy!

 

7. Jillian Michaels

Specjalistka od zdrowego żywienia, trenerka personalna, prowadząca popularny program o odchudzaniu „The biggest looser”. Dodajmy do tego jeszcze masę kobiet, które osiągnęły dzięki niej nową sylwetkę. Jillian stworzyła wiele różnorodnych programów treningowych. Skupia się przede wszystkim na treningu interwałowym, który wyciska z nas ostatnie poty. Bardzo profesjonalnie prowadzi swoje ćwiczenia, doskonale motywuje i jest bardzo wiarygodna.

 

Oto złota siódemka morderczyń zbędnych kilogramów.

Skoro przeczytałyście ten przegląd fitnessowych programów, to wierzę, że wybrałyście trenerkę, z którą rozpoczniecie przygodę już dzisiaj! A więc.. Dziewczyny, do pracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *