Kalejdoskop polskiej klasyki, czyli VII edycja Festiwalu Wybrzeże Sztuki

TRĘDOWATA.MELODRAMATTegoroczna odsłona Wybrzeża Sztuki zapowiada się wyjątkowo interesująco. Myśl przewodnia nawiązuje do przypadającego w 2015 roku 250-lecia teatru publicznego w Polsce i Ogólnopolskiego Konkursu „Żywa Klasyka”. Festiwal odbędzie się w dniach 3 – 13 listopada, tradycyjnie w Teatrze Wybrzeże.

Festiwal Wybrzeże Sztuki to coroczny przegląd najciekawszych, najwybitniejszych, najgłośniejszych a nawet kontrowersyjnych premier polskich scen. To również dla trójmiejskiej publiczności szansa na obejrzenie spektakli czołowych teatrów w kraju bez pokonywania znacznych odległości. Podczas poprzednich sześciu edycji prezentowane były przedstawienia takich twórców, jak Krzysztof Warlikowski, Grzegorz Jerzyna, Jan Klata, czy duet Monika Strzępka i Paweł Demirski. Na scenach Wybrzeża publiczność mogła podziwiać m.in. Danutę Stenkę, Krystynę Jandę, Annę Dymną, Maję Komorowską, Danutę Szaflarską, Kingę Preis, Jana
Peszka, Jana Frycza, Piotra Machalicę, Jerzego Trelę, Jana Englerta,
Tomasza Karolaka i Zbigniewa Zapasiewicza.

CZŁAPÓWKI-ZAKOPANEW tym roku organizatorzy zapraszają na spektakle realizowane według klasycznych tekstów Mickiewicza, Struga, Różewicza i … Mniszkówny. Będą to popisy reżyserów głównie najmłodszego pokolenia, a liczących się w teatralnych rankingach: m.in. Marcina Libera, Radosława Rychcika i Wojciecha Farugi. W repertuarze festiwalu znalazły się spektakle: „Broniewski” Teatru Wybrzeże, „Dziady” Teatru Nowego w Poznaniu, „Ciąg” Teatru Wybrzeże, „Człapówki-Zakopane” Teatru im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem, „Stara kobieta wysiaduje” Teatru Starego w Krakowie, „Trędowata. Melodramat” Teatru Polskiego w Bydgoszczy i „WYCINKA HOLZFÄLLEN” Teatru Polskiego we Wrocławiu. Szegółowy program i informacje na temat spektakli znajdują się na stronie Teatru Wybrzeże.
Bilety:
BRONIEWSKI: normalny 30 zł, ulgowy 20 zł, balkon i galerie 20 zł,
wejściówki 15 zł
DZIADY: normalny 70 zł, ulgowy 50 zł, balkon i galerie 30 zł, wejściówki 25 zł
CIĄG: normalny 50 zł, ulgowy 40 zł, wejściówki 30 zł
CZŁAPÓWKI-ZAKOPANE: normalny 60 zł, ulgowy 40 zł, wejściówki 15 zł
STARA KOBIETA WYSIADUJE: normalny 60 zł, ulgowy 40 zł, balkon i
galerie 25 zł, wejściówki 15 zł
TRĘDOWATA.MELODRAMAT: normalny 60 zł, ulgowy 40 zł, balkon i galerie 25 zł, wejściówki 15 zł
WYCINKA HOLZFÄLLEN: normalny 80 zł, ulgowy 60 zł, balkon i galerie 40
, wejściówki 25 zł
Karnet festiwalowy: normalny 300 zł, ulgowy 220 zł (karnet zawiera 7 biletów, po jednym na każdy tytuł).

Fot. Materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *