Sromota Świetlików

ŚwietlikiZespół Świetliki po 8 latach milczenia powraca z nową płytą. Muzycy są obecnie w trakcie trasy koncertowej promującej „Sromotę”. W najbliższą niedzielę – 17 listopada będzie można ich usłyszeć w sopockim klubie Sfinks700.

Krakowska grupa wyróżnia się przede wszystkim wokalem, a dokładniej melorecytacją lidera – Marcina Świetlickiego. Jest autorem większości tekstów piosenek zespołu. To ceniony poeta, który został nagrodzony wieloma nagrodami literackimi.

Świetliki grają już od 21 lat. W ciągu tego czasu nagrali 6 płyt. Ostatnia powstała w 2005 roku. Mowa o „Las putas melancólicas”, z której pochodzi jedna z najbardziej znanych piosenek zespołu „Filandia”, którą wykonał znany z niskiego i bardzo męskiego głosu aktor Bogusław Linda.

 W październiku zespół zaprezentował nowe nagrania. Album zatytułowany „Sromota” składa się z trzech płyt.  Na kilka dni przed premierą Świetliki ujawnili fragment, tego co można usłyszeć na ich najnowszej płycie.

Już w najbliższą niedzielę – 17.11 zespół zagra w sopockim klubie Sfinks700.  Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie pod adresem: https://www.facebook.com/events/193448294171993/?fref=ts

Miejsce: Sfinks700, Sopot, Al. Mamuszki 1

Start: 20.00

Bilety: przedsprzedaż – 30 zł, w dniu koncertu – 40 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − 1 =