Seriale, ktore pokochał świat

sex-w-wielkim-miescie0

Seriale to tylko jeden z wielu sposobów na spędzenie wolnego czasu. Istnieją jednak także takie, które zawładnęły sercami milionów widzów. Wspólnie przeżywali oni losy swoich ulubionych bohaterów. Listę takich produkcji przedstawiamy poniżej. Można powspominać dawne fascynacje, bądź też nadrobić zaległości.

Przyjaźń, mężczyźni i… buty

„Seks w wielkim mieście” okazał się wielkim sukcesem. Został on wyprodukowany na podstawie książki Candace Bushnell, o tym samym tytule. Przygody czterech przyjaciółek podbiły serca zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Główna bohaterka Carrie Bradshaw, zabawna felietonistka jest zafascynowana modą, a w szczególności butami. W każdym odcinku można podziwiać jej niebanalne kreacje i szpilki od najlepszych projektantów. Carrie, razem z jej trzema niezawodnymi przyjaciółkami, mimo różnicy charakterów, doskonale się uzupełniają. Cyniczna Miranda jest odnoszącą sukcesy prawniczką, urocza Charlotte pracuje w galerii sztuki, a pewna siebie Samantha w agencji PR.

Cztery kobiety sukcesu, które szukają idealnego mężczyzny i szczęścia w Nowym Jorku— nie brakuje przy tym humoru i ciekawych spostrzeżeń na temat życia i związków.

Wszyscy kłamią

Serial „Dr House” był najliczniej oglądalną produkcją na świecie. Zgromadził przed ekranami aż 82 miliony widzów w 72 krajach, co spowodowało, że w 2011 roku znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa!

 

DrHouse

Tytułowy dr Gregory House jest szalony, pozbawiony wszelkich zasad i szacunku dla drugiego człowieka— mimo to, widzowie go pokochali. Lekoman, który sięga po niekonwencjonalne i często nielegalne metody, aby wyleczyć swoich pacjentów. Jego główną zasadą, którą wciąż powtarza to ta, że wszyscy kłamią. Żadnemu z pacjentów nie wierzy do końca i wszystko musi sprawdzić. Poza tym ma bardzo dobry instynkt, co czyni go geniuszem medycyny.

Każdy odcinek przedstawia kolejną próbę zdiagnozowania i wyleczenia pacjentów przez dr House’a wraz ze swoją ekipą. Początkowo byli to Cameron, Chase oraz Foreman, a od czwartego sezonu skład stopniowo się zmieniał. Dyrektorka szpitala— Lisa Cuddy, znosi jego zachowanie tylko ze względu na niesamowity talent i skuteczność. Najlepszym i jedynym przyjacielem Gregory’ego jest dr James Wilson. Jest to opanowany onkolog, który jako jeden z nielicznych, znosi humory głównego bohatera. Stara się mu zawsze pomóc i odradza głupie pomysły.

W życiu prywatnym, tak samo jak w zawodowym, House jest arogancki. Ludzie go nie znoszą, a jego ciężki charakter rani najbliższe mu osoby— w tym Wilsona i Cuddy.

Długoterminowe oszustwo?

„Jak poznałem waszą matkę” zaciekawił widzów na całym świecie. Opowieść Teda Mosby’ego trwała przez 9 sezonów. Fani 9 lat czekali, żeby w końcu się dowiedzieć jak Ted poznał matkę swoich dzieci—Tracy McConnell.

Akcja zaczyna jak poznałem waszą matkę,jpg.htmlsię od momentu, gdy przyjaciel Teda, student prawa Marshall, chce oświadczyć się swojej dziewczynie Lily, która jest przedszkolanką. Mosby postanawia wówczas znaleźć idealną kandydatkę na swoją żonę. Rozpoczyna poszukiwania, w których pomaga mu kolejny przyjaciel Barney. Jest on serialowym podrywaczem, który lubi niezobowiązujące znajomości.  Wiele się wydarzyło przez te lata— śluby, rozstania, wielkie miłości Teda i „podboje” Barney’a.  Wszyscy czekali na finał sitcomu, który jednak wywołał ogólne niezadowolenie. Małżeństwo Barney’a i Robin ostatecznie zakończyło się cichym rozwodem, a sam Stinson oszalał na punkcie swojej córeczki. Okazało się, że tytułowa matka zmarła, co już było dużym zaskoczeniem. Jednak największym rozczarowaniem było samo zakończenie— związek Teda z Robin. Magazyn „Time” ostatni odcinek nazwał „długoterminowym oszustwem”.

Fisher & Sons

„Sześć stóp pod ziemią” wyróżnia się od przedstawionych wyżej produkcji. Został wyreżyserowany przez Alana Balla, twórcę „ American Beauty”.

Rodzina Fisherów prowadzi firmę— zakład pogrzebowy „Fisher & Sons”, która później zmienia nazwę na „Fisher and Diaz”. Większość odcinków rozpoczyna się śmiercią człowieka, którsix-feet-underego pogrzebem zajmowała się później rodzina.

Wszystkich bohaterów poznajemy podczas Wigilii. Wtedy umiera Nathaniel Fisher— ojciec rodziny. Obserwujemy jak dalej toczy się życie jego żony Ruth oraz dzieci Nate’a, Davida, Claire oraz firmy.

Serial był wielokrotnie nagradzany, a jego fabułę można uznać za oryginalną, ze względu na wyjątkowe przedstawienie życia ludzi, którzy na co dzień mają styczność ze śmiercią. Ukazuje ich codzienne problemy, z którymi muszą sobie radzić.

Finałowy odcinek „Wielkie oczekiwanie” był nagradzany i nominowany m. in. do Złotych Globów. Zaczął się on całkiem inaczej niż inne, ponieważ nie od śmierci, a od narodzin dziecka Nate’a i Brendy. Cały odcinek jest bardzo emocjonalny. Wiele się w nim wydarzyło, a ostatnia scena pokazuje wizję przyszłości bohaterów serialu.

Dla każdego coś…

Mówiąc o kultowych produkcjach ostatnich lat trzeba także wspomnieć o bijącej rekordy oglądalności „Grze o tron”, albo o zdesperowanych gospodyniach domowych w „Gotowych na wszystko”, z którymi utożsamiały się miliony kobiety. Sporą część widzów przyciągnęli także „Chirurdzy”, „Ostry dyżur”, czy animowany „South Park”. Seriale są różne, tak samo jak widzowie, dlatego  każdy znajdzie coś dla siebie.                                        

A co wy oglądacie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *