Premiery w Heliosie 23-29 maja

Premiery w HeliosiePo frekwencji w kinach widać, że fani nie mogli doczekać się powrotu „Godzilli”. Sporą popularnością cieszy się też zekranizowana historia „Grace księżnej Monako”. W nowym repertuarze pojawią się cztery nowe propozycje filmów. Na czołówkę wysuwa się kolejna część przygód X-Menów. Zaczynamy!

Reżyser Bryan Singer zasłynął ekranizacją serii przygód o X-Menach. Czas na kolejną odsłonę. „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie” to spektakularny film science-fiction, który ukazuje dalsze losy legendarnych superbohaterów, kulisy konfliktu między nimi oraz ich walkę o miejsce w świecie. X-Men łączą swe siły, by zawalczyć o przetrwanie gatunków w dwóch epokach. Znani z poprzednich części bohaterowie spotykają młodsze wcielenia samych siebie, które poznaliśmy w filmie „X-Men: Pierwsza klasa”. Przenoszą się w przeszłość, by ocalić swoją i naszą przyszłość. Fantastyczna obsada aktorska: James McAvoy, nominowani do Oscara Michael Fassbender, Ian McKellen, Patrick Stewart, Nicholas Hoult, Hugh Jackman, Ellen Page, rewelacja francuskich „Nietykalnych” Omar Sy,  nagrodzone Oscarem Anna Paquin, Jannifer Lawrence i Halle Berry. Zapewniam, że będzie co oglądać!

Filmowe CV Roberta Wichrowskiego przedstawia się całkiem nieźle. Reżyser takich serialowych hitów jak „Na Wspólnej” czy „Brzydula” ma też na swoim koncie kilka pełnometrażowych filmów. Od piątku na ekranach kin pojawi się jego „Karuzela”. W niej metaforycznie rzecz ujmując kręcą się bohaterowie filmu, ale niewiele ma to wspólnego z beztroską atrakcją rodem z lunaparku. Nie mają jeszcze trzydziestu lat, szukają swojego miejsca w życiu. Rafał (Mikołaj Roznerski), Magda (Karolina Kominek), Piotr (Mateusz Janicki) i Natalia (Maria Pawłowska) muszą wybrać, co jest dla nich najważniejsze i ile są w stanie poświęcić, by to osiągnąć. Kiedy dwaj przyjaciele zakochują się w tej samej dziewczynie, ich męska przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. Braterskie relacje oraz miłość do kobiety ważą się na jednej szali. Kłamstwo jest jedynie pozorną ucieczką i wyborem mniejszego zła. Zobacz obraz prawdziwych współczesnych trzydziestolatków. Jakiegokolwiek dokonają wyboru, los zapuka do ich drzwi.

W tym przeglądzie premier mamy aż dwie propozycje dla najmłodszych widzów! Pierwszą z nich jest historia z dobranocki przeniesiona na kinowy ekran. Kto z was nie pamięta listonosza Pata i jego milusińskiego kota? W bajce „Listonosz Pat i wielki świat” ukochany bohater (Jacek Kopczyński) najmłodszych i tych ciut starszych pragnie wziąć udział w niezwykle popularnym telewizyjnym show „Mam talent!”. Czeka go wyprawa do wielkiego miasta, zwariowanego świata gwiazd i telewizyjnych osobowości. Będzie to wielka, ale też niebezpieczna przygoda! Na szczęście Pat może liczyć na swoich przyjaciół z rodzinnego miasteczka oraz swawolnego kota Jessa. Dzięki nim odkryje, że od sławy i kariery cenniejsza jest grupa bliskich osób, z którymi nigdy nie można się nudzić.

Twórcy klasycznych animacji „Piękna i Bestia”, „Pocahontas”, „Mała syrenka” i „Król Lew” zapraszają w magiczną podróż do jednego z najwspanialszych światów, jakie wyczarowała ludzka wyobraźnia. „Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki” to połączenie humoru, magii i przygody w ekranizacji jednej z najpiękniejszych bajek wszech czasów. Chociaż od powrotu Dorotki (Anna Cieślak) z Oz minęła zaledwie chwila, na dziewczynkę czekają kolejne przygody. Wezwana przez przyjaciół – Stracha na wróble, Tchórzliwego Lwa i Blaszanego Drwala (ekipa z kabareretu Ani Mru-Mru), ponownie przenosi się do zaczarowanej krainy. Na miejscu odkrywa, że pod jej nieobecność władzę nad Oz przejął brat Złej Czarownicy z Zachodu – złośliwy i przebiegły Błazen (Jarosław Boberek). Aby ratować przyjaciół Dorotka musi udać się w daleką podróż do Szmaragdowego Grodu. Towarzyszy jej wierny pies Toto. Zanim tam dotrze, by zmierzyć się z Błaznem, przeżyje mnóstwo przygód, spotka starych znajomych oraz zupełnie nowych, zaskakujących sojuszników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 5 =