Premiery w Heliosie 2-8 maja

Premiery w HeliosieNadszedła upragniona majówka. Jak ją wykorzystać? Można w rodzinnym gronie spędzić czas w plenerze. Można ze znajomymi przywitać maj niesamowitą imprezą. Wreszcie, można też udać się do kina i obejrzeć proponowane przez nas premiery. W tym tygodniu na ekranach kin pojawią się dwa nowe filmy, które tematycznie leżą na przeciwległych biegunach.

Na początek dzisiejszego przeglądu horror. „Diabelskie nasienie” autorstwa dwójki reżyserów – Matta Bettinellego-Olpina i Tylera Gilletta określane jest jako połączenie „Dziecka Rosemary” z „Paranormal Activity”. Poznajcie Zacha (Zach Gilford) i Samanthę (Allison Miller) – młodą parę, która właśnie się pobrała i jedzie na romantyczny miesiąc miodowy na egzotyczną Dominikanę. Wypoczynek psuje im spotkanie z wróżką, która ostrzega ich, że tajemniczy ONI od zawsze na nich czekali… Po tej wizycie bohaterowie filmu gubią się nocą w obcym mieście. Wsiadają do przypadkowej taksówki, a kierowca wiezie ich na dziwną imprezę, gdzie wypijają morze alkoholu i tracą kontakt z rzeczywistością. Następnego ranka nowożeńcy nie pamiętają prawie nic z tego, co stało się ubiegłej nocy. Po powrocie do domu Samantha odkrywa, że jest w ciąży. Para jest zaskoczona, ale szczęśliwa i przygotowuje się do narodzin dziecka. Szybko dochodzi do serii niesamowitych zdarzeń, a tajemnicze postaci śledzą każdy krok bohaterów, czekając, aż dziecko przyjdzie na świat. Kim są? Kto jest prawdziwym ojcem dziecka? Czy diabeł był na tej imprezie? Chcąc poznać odpowiedzi na te pytania, koniecznie obejrzyjcie „Diabelskie nasienie”.

Drugą z piątkowych premier jest „Jan Paweł II – Santo Subito. Świadectwa świętości” w reżyserii Piotra Dziubaka. O naszym Ojcu Świętym powstało już wiele filmów. Ten trafia do kin w związku z procesem kanonizacyjnym papieża Polaka. Twórcy filmu zadają sobie pytanie: w jaki sposób Jan Paweł II jest wciąż obecny wśród ludzi? Odpowiedzi szukają w różnych częściach świata, docierając do osób, których życie w rozmaity sposób naznaczone jest obecnością papieża. Przewodnikiem i odkrywcą nowych świadectw jest ks. Sławomir Oder – postulator procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych Jana Pawła II. Prałat wciela się w rolę reportera i razem z ekipą filmową spotyka się z bohaterami, którzy opowiadają mu swoje poruszające historie. W filmie zaprezentowane zostanie między innymi świadectwo Floribeth Diaz z Kostaryki – kobiety uzdrowionej przez Jana Pawła II pomimo faktu, że lekarze nie dawali jej żadnych szans na przeżycie. W dokumencie uwiecznione zostały także malownicze miejsca i krajobrazy. To będzie niezwykle wzruszająca podróż w głąb ludzkich przeżyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + sześć =