Artystyczna majówka w kurorcie

majówkaKażdy, kto chce kulturalnie spędzić nadchodzący długi weekend, koniecznie musi przyjechać do Sopotu. Już od 1 do 3 maja w całym mieście pojawi się mnóstwo muzycznych, sportowych i… gastronomicznych atrakcji. A to wszystko w ramach „Sopockiej Majówki”. 

Tegoroczna edycja imprezy, podobnie jak poprzednia, będzie podzielona na trzy dni o odmiennych profilach. 1 maja odbędzie się dzień gastronomiczny. Od godziny 13.30 Plac Przyjaciół Sopotu zamieni się w jeden wielki piknik, gdzie nastąpi smakowita uczta na świeżym powietrzu. Z kolei wieczorem, w Teatrze na Plaży, zostanie wystawione widowisko „Comsa Comsi … w SZAFIE”. Będzie to połączenie spektaklu teatralnego, z warstwą poetycką i elementami kina.

2 maja to dzień sportowych atrakcji. Mieszkańcy i turyści będą mogli odprężyć się przy Tai Chi, skorzystać z oferty ćwiczeń body art lub rozpocząć swoje doświadczenie z Nordic Walkingiem. Zaś w Parku Północnym, na najmłodszych czeka gra terenowa, połączona ze zdobywaniem sprawności.

Ostatni dzień „Sopockiej Majówki” to dzień patriotyczny i radiowy. Od 13.30 z placu przed kościołem św. Jerzego wyruszy parada, na której wszyscy przejdą przez cały Monciak, w akompaniamencie patriotycznych pieśni. Od samego rana można także wziąć udział w audycjach radiowych na żywo, zorganizowanych przez Program 3 Polskiego Radia. Jedną z nich poprowadzi znany muzyczny dziennikarz radiowej „Trójki” – Marek Niedźwiecki.

Wstęp wolny.

Cały program „Sopociej Majówki” można znaleźć na stronie internetowej: http://bart.sopot.pl/imprezy/sopocka-majowka/

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *