Benjamin Yellowitz na festiwalu FAMA!

plakat fama (3)W dniach 7-11 maja (środa-niedziela) Zrzeszenie Studentów Polskich organizuje 44. Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej. Tegoroczna edycja FAMY obejmie swoim zasięgiem całe Trójmiasto. Czeka na was moc artystycznych wrażeń! Wystawy fotografii, pełen wachlarz warsztatów i przeglądów oraz koncerty muzyczne. Fanów brytyjskich brzmień z pewnością zainteresuje sobotni (10 maja) występ Benjamina Yellowitza.

Brytyjska scena muzyczna pełna jest młodych, niezwykle uzdolnionych artystów. Do nich w błyskawicznym tempie dołączył Benjamin Yellowitz. Mimo stosunkowo krótkiej kariery muzyk ma już na swoim koncie dwie EP-ki. Ostatnia z nich, zatytułowana „Treatise”, na dniach ukaże się w wersji cyfrowej.

Niewielki dorobek artystyczny Yellowitza nie przeszkodził mu w trasie po Wielkiej Brytanii i kilku państwach Europy Zachodniej. Ponadto artysta wystąpił w brytyjskim radiu BBC, gdzie dał się usłyszeć szerszemu gronu słuchaczy. Na jego twórczości poznali się uznani już muzycy z Benem Howardem, zespołem Coldplay i projektem Fink na czele. Ci ostatni umieścili nawet piosenkę „What I Want” Yellowitza na swojej składance „Best Of The Given”.

W maju trójmiejscy fani brytyjskich brzmień będą mogli usłyszeć Benjamina Yellowitza dwukrotnie. W czwartek (8 maja) muzyk wystąpi w gdańskim Absinthe Cafe, zaś w sobotę (10 maja) uświetni 44. Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej.

Więcej informacji o festiwalu FAMA znajdziecie TUTAJ.

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *