„Ubu rex”, czyli upiór w komedii

Ubu RexPełna absurdu, groteskowa, lecz przekazująca uniwersalne prawdy. Opera „Ubu rex” w reżyserii Janusza Wiśniewskiego zostanie odegrana na scenie Opery Bałtyckiej 26, 27 i 29 kwietnia. Sztuka zyskała miano „bezwzględnego tyrana na polskim tronie”.

„Ubu rex” jest satyrą o niezwykle ironicznym charakterze. Opera buffa w dwóch aktach z prologiem i epilogiem. Tematem głównym sztuki jest ukazanie społecznych stosunków politycznych. Władza manipuluje, deprawuje, pochłania.

Żądza pieniądza przysłania postaciom wszystko. Jeśli choć trochę znana jest wam twórczość Krzysztofa Pendereckiego, to dostrzeżecie w tej operze środki, z których jest znany. Bohaterowie przypominają kukły, mają przerysowane sylwetki i wyjaskrawione charaktery.

Warstwa muzyczna jest niesamowicie wymagająca i dopracowana ze szczególną precyzją. Kierownictwa orkiestry podjął się Wojciech Michniewski. Sztuka zachwyca pięknymi partiami wokalnymi czy instrumentalnymi. Gwiazdą przedstawienia będzie tenor Jacek Laszczkowski, który wcielił się w rolę tyrana Ubu.

Kasy biletowe czynne:

wt.  – pt.: 12.00 – 19.00

sb.: 14.00 – 19.00

niedz.: 2 godziny przed spektaklem

Sztuka rozpocznie się o godzinie 19 w każdym z podanych terminów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Opery Bałtyckiej: http://www.operabaltycka.pl/

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *