„Wpuszczam nowe nurty do głowy” – wywiad z Żytem Tosterem

Żyt Toster wywiad Pachołek OliwaZ Żytem Tosterem porozmawialiśmy przy okazji premiery jego trzeciego albumu „Letarg/Przebudzenie”, wydanego nakładem Aptaun Records. Korzystając z pierwszych promieni słońca pogadaliśmy na oliwskim Pachołku m.in. o procesie powstawania płyty, podejściu do muzyki i kinowych inspiracjach.

Żyt Toster to pochodzący z Suwałk raper. Pierwsze muzyczne kroki stawiał w 2005 roku współtworząc skład Sygnatura. W 2010 roku światło dzienne ujrzała jego solowa, debiutancka płyta „Rap od kuchni”, a w 2012 kolejny album „5 miejsc po przecinku’”. W tym miesiącu ukazuje się kolejny projekt, nagrany w klasycznej konwencji mc/producent – Żyt Toster / Enzu „Letarg/Przebudzenie”.

W nietypowym miejscu, na szczycie punktu widokowego ,,Pachołek”, Żyt Toster opowiedział CDN-owi o tym, jak współpracuje mu się z jednym producentem oraz jak razem z Enzu przechodzili przez proces powstawania całego albumu. Panorama Gdańska posłużyła nam za tło rozmowy o przełomowych punktach w życiu prywatnym i artystycznym czy też zmianie hermetycznego podejścia do muzyki. Wiele było także o pomysłach na teksty, ich powiązaniach z kinematografią, a nawet o doborze gości na najnowszym albumie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *