Prof. Piotr Stepnowski ponownie rektorem UG

fot.: Dominika Rafalska

25 stycznia 2024 r. odbyły się wybory rektora Uniwersytetu Gdańskiego na kadencję 2024-2028. Prof. Piotr Stepnowski uzyskał reelekcję.

Profesor Stepnowski od lat związany jest z naszą uczelnią. To tutaj ukończył studia (ochrona środowiska), a później pełnił wiele ważnych stanowisk. Od 2020 r. pełni urząd rektora gdańskiego uniwersytetu.

Wybór rektora

W czwartkowych wyborach, przeprowadzonych w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego, prof. Piotr Stepnowski zapewnił sobie stanowisko rektora na kolejne 4 lata. W głosowaniu brało udział 122 elektorów, z czego aż 107 poparło prof. Stepnowskiego.

– Możemy śmiało stwierdzić, że rektor podczas poprzedniej kadencji zarządzał uczelnią na tyle dobrze, że społeczność akademicka postanowiła powierzyć mu kierowanie nią przez kolejną kadencję – komentuje rzeczniczka prasowa UG Magdalena Nieczuja-Goniszewska.

Co dalej?

Przed reelekcją rektor zapowiadał swoje plany odnośnie drugiej kadencji. Wśród nich znalazły się m. in. chęć dalszego rozwoju programów projakościowych wspierających badania naukowe i działalność publikacyjną, podnoszenia jakości dydaktycznej oraz budowy silnego i konkurencyjnego ośrodka akademickiego w Gdańsku.