Być dziennikarzem. Zapowiedź spotkania z Moniką Bielkiewicz

źródło: Monika Bielkiewicz

W czwartek, 16.11.2023, odbędzie się spotkanie i warsztaty z dziennikarką, redaktorką i copywriterką, Moniką Bielkiewicz. Znana jest ona przede wszystkimi z tytułów związanych z modą, zdrowiem, urodą i psychologią. Zapraszamy na godz. 18:00 na Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (sala D303) .

Monika Bielkiewicz od lat udowadnia, że dziennikarstwo to cała gama różnorodnych zajęć. Już na studiach zaczynała współpracę z takimi magazynami jak „Cosmpolitan” oraz „Filipinka”. Przez piętnaście lat była redaktorem w wydawnictwie AGORA S.A. w Warszawie, gdzie kierowała działem mody. Współpracowała z celebrytami, telewizją, radiem, firmami kosmetycznymi i modowymi oraz z klientami reklamowymi. W redakcji podejmowała się różnorodnych prac – od koordynacji sesji zdjęciowych, przez wywiady, po współpracę z działem reklamy, ale również podróżowała na pokazy mody i równolegle kierowała działem psychologii. Stolicę jednak porzuciła na rzecz rodzinnej Gdyni, gdzie rozpoczęła współpracę z portalem Trójmiasto.pl oraz agencją SM Efektywni.net. W tej agencji reklamowej pracuje jako copywriter i zamieszcza treści na social media dla klientów z różnych branż.

W wolnych chwilach zwiedza świat, pasjonuje ją jazda na rowerze i pisze książkę. Jest wielbicielką podróży, zwierząt, dobrej kuchni i second handów. Uwielbia imprezy tematyczne i nowe języki, a ze studentami dzieli pasję do snu i jedzenia. Obecnie razem z partnerem zaaferowani są opieką nad świeżo przygarniętym kotem, Frankiem.

Spotkanie z naszym gościem podzielimy na dwa segmenty. Na pierwszą, warsztatowo-wykładową, składać się będzie prezentacja o tym, jak być dobrym dziennikarzem. Monika Bielkiewicz zdradzi nam, jak budować swoje imię w branży, a także na czym polega praca dziennikarza i co jest w niej najważniejsze. Dowiemy się, jak czerpać satysfakcję i radość z pracy w zawodzie dziennikarza i redaktora. Druga część spotkania przybierze już luźniejszą formę, która pozwoli nam skupić się na rozmowie i pytaniach od publiczności 😊.

Kiedy? 16.11.2023 r., godz. 18

Gdzie? WNS UG sala D303

Zapraszamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =