Iga Świątek pokonała Arynę Sabalenkę i wygrała turniej WTA w Stuttgarcie

Photo by Mario Gogh on Unsplash

Po raz kolejny w finale WTA Iga Świątek zmierzyła się z Aryną Sabalenką i ponownie zawodniczki obdarowały widzów niezapomnianym finałem turnieju. Polka wygrała 6:3 oraz 6:4 i obroniła tytuł zdobyty rok temu.

Początek spotkania okazał się bardzo wyrównany, obydwie tenisistki pokazały wysoki poziom. Decydującym momentem był ósmy gem przy stanie 4:3 dla Igi Świątek, kiedy to Polka wygrała gema serwisowego Sabalenki. Tym samym Świątek wygrała pierwszy set 6:3. Podczas drugiego seta Polka szybko przejęła inicjatywę (2:0) i utrzymała swoją przewagę do samego końca, wygrywając 6:4.

W trakcie finału WTA rok temu Świątek wygrała z Białorusinką 6:2 i 6:2. Po obronie tytułu z poprzedniego roku jest to już 13. tytuł Igi w jej karierze. Za zwycięstwo w Stuttgarcie Iga otrzyma 120 tys. dolarów, poza tym w jej ręce trafią kluczyki do samochodu Porsche Taycan.  Jak sama wspomniała, samochód dostanie jej tata.