Początek fazy play-off PlusLigi

Photo by Erik Mclean on Unsplash

Znamy już osiem zespołów, które zmierzą się ze sobą w ćwierć finałach PlusLigi. Sprawdź, czy znajdziesz na liście drużynę ze swojego miasta!

W poniedziałek zakończyła się pierwsza faza PlusLigi. Na pierwszym miejscu w tabeli uplasowała się drużyna Asseco Resovia Rzeszów z 72 punktami, zaraz za nimi z 68 punktami znalazł się zespół Aluron CMC Warta Zawiercie. Trzecie miejsce okupują siatkarze z klubu Jastrzębski Węgiel.

Trefl Gdańsk uplasował się na miejscu szóstym, zdobywając 57 punktów. Siatkarze mają się z czego cieszyć. Zatrzymali oni passę 13. zwycięstw Projektu Warszawa, wygrywając z nimi 3:2 w setach. Obydwa zespoły potraktowały to spotkanie bardzo poważnie, wystawiając pełne składy. Od samego początku gra była bardzo wyrównana. Obydwa kluby były bardzo zmotywowane do zwycięstwa pomimo zapewnionych miejsc w drugiej fazie PlusLigi. Projekt Warszawa bardzo chciał utrzymać passę zwycięstw, natomiast zespołowi Trefl Gdańsk zależało na jej przerwaniu. Ten trudny pojedynek, musiał rozstrzygnąć się w tie-breaku. O wyniku zadecydował błąd w zagrywce atakującego Projektu Warszawa Linusa Webera oraz as Lukasa Kampy. Trefl utrzymał przewagę dwóch punktów do końca spotkania i doprowadził do wygranej.

Pierwsze spotkania ćwierćfinałowe rozegrają się w dniach od 6 do 9 kwietnia. Trzecie (oraz ewentualne dodatkowe) starcia zaplanowano od 15 do 19 kwietnia.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn; czwartek 17:30

Asseco Resovia – PSG Stal Nysa; piątek, 7.04; 17:30
Aluron CMC Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn; piątek 20:30

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk; sobota, 8.04; sobota 14:45
Asseco Resovia – PSG Stal Nysa; sobota 17:30

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa; niedziela 14:45
Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk; niedziela 17:30

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa; poniedziałek 14:45