Gdzie zjeść? – czyli kulinarne trójmiasto

Jason Leung źródło; unsplash

Jason Leung źródło; unsplash

Kiedy jedziemy do nowego miasta zazwyczaj nie marnujemy swojego czasu na gotowanie i idziemy do restauracji czy baru mlecznego. Czasami nawet w zwykły dzień nie mamy ochoty gotować i wolimy je zamówić. Niekiedy jest to McDonald’s czy KFC, czasami jakaś fajna restauracja. Dzisiaj chciałabym pokazać równie ciekawe kulinarne miejsca, gdzie można zjeść w trójmieście.

Mandu — najlepsza pierogarnia w trójmieście 

Pierogi są chyba jednymi z  najpopularniejszych  polskich dań na świecie. Dlatego jeśli ktoś ma ochotę skosztować ich, to polecam pierogarnię Mandu, która mieści się w Gdańsku na ulicy Kaprów 19d (Oliwa), ulicy Elżbietańskiej 4/8 (stare miasto) oraz w Gdyni na ulicy Starowiejskiej 1. Restauracja oferuje bardzo szeroki wybór pierogów.  W menu znajdziecie najpopularniejsze pierogi w tym z kapustą i grzybami, jak i z mięsem czy ruskie. Oprócz tego, w Mandu znajdziemy odpowiedniki pierogów z całego świata oraz specjalne przepisy przygotowane przez najsłynniejszych polskich szefów kuchni. Pierogi są przygotowywane codziennie, aby zawsze trafiały do klientów jako świeże, co jest ogromnym atutem. Ceny nie są najniższe, ale na pewno adekwatne do jakości, jaką oferuje lokal.

Manekin — najlepsza naleśnikarnia w Gdańsku

Kolejnym ciekawym miejscem na mapie trójmiasta jest naleśnikarnia Manekin. W Gdańsku mieści się na alei Grunwaldzkiej 270 (bardzo blisko Uniwersytetu Gdańskiego), natomiast w Gdyni na ulicy Zygmuntowskiej 4. Można dostać tutaj dostać naleśniki na słodko i wytrawne oraz pancake’i czy tagliatelle naleśnikowe. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ceny do najniższych nie należą, ale kolejki do tego Manekina świadczą o jakości tego miejsca.

Maxx pizza — pizzeria i nie tylko na Zaspie

Maxx pizza mieści się w pasażu na ulicy Pilotów 3. W ich  ofercie można znaleźć oczywiście różnego rodzaju pizze. Oprócz tego dostaniemy tam sałatki, dania z grilla, dania mięsne, placki ziemniaczane i wiele innych. Porcje serwowane w Maxx pizzy są naprawdę ogromne, dlatego warto udać się tam będąc bardzo głodnym. Ceny są adekwatne do wielkości posiłków.  Zdarzają się tutaj kolejki i przez to niekiedy czas oczekiwania może być długi.

Bistro Kwadrans —  najlepsze bistro w Gdyni

Bistro Kwadrans znajdziemy w centrum Gdyni na skwerze Kościuszki 20, niedaleko Teatru Muzycznego. Jest to moje ulubione miejsce gastronomiczne w tym mieście. Na pewno świetnie odnajdą się tutaj  dla rodziny z dziećmi, ze względu na ciekawe dania dla dzieci. Jest to jedno z nielicznych miejsc, w których można zjeść coś dobrego w dość niskiej cenie, porównując wielkość porcji do stawki.

Bar Przystań w Sopocie — bar na samej plaży

Bar mieści się na alei Wojska Polskiego 11. Jest to idealne miejsce dla osób, które uwielbiają ryby i owoce morza.  W swojej ofercie mają również zupę rybną. Osoby, które nie przepadają za rybami niekoniecznie znajdą coś dla siebie. Bar niestety nie oferuje nic z mięs. W ich menu poza daniami rybnymi oferuje barszcz czerwony, placki ziemniaczane i różnego rodzaju ciasta. Ceny, jak to w restauracjach przy plaży, są wysokie.

Mam nadzieje, że ten wpis pomoże w znalezieniu odpowiedniego miejsca do zjedzenia w trójmieście. Każda restauracja jest na pewno warta odwiedzenia, między innymi ze względu na swój klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 13 =