Sopocki antykwariat bez klientów

antykwariat w Sopocie

fot. Adrianna Wierzbowska

Po czym rozpoznać, że trafiliśmy do dobrego antykwariatu? Po osobach, które tam pracują. One znają się na tym, co robią, lubią to i co najważniejsze, zawsze z chęcią doradzą. Takim miejscem na pewno jest antykwariat znajdujący się Sopocie przy al. Niepodległości 743b (2 min od dworca w Sopocie) wraz z przecudownymi właścicielami: Panią Reginą i Panem Krzysztofem. 

W 42-metrowym lokalu znajduje się około ośmiu tysięcy książek. Poukładane są bardzo ciasno od podłogi, prawie że po sam sufit. Co więcej, co jakiś czas właściciele, Pani Regina i Pan Krzysztof, robią promocje i część książek wystawiają na zewnątrz antykwariatu, jednocześnie obniżając ich ceny. Co więcej, są też akcje rabatowe na książki dla uczniów pobliskiej szkoły.

Klientów mimo wszystko brakuje

W szczególności najgorszy dla tego lokalu jest okres jesienno-zimowy, kiedy nie ma turystów krajowych i zagranicznych, którzy choć trochę ratowaliby sytuację tego miejsca. Antykwariat niestety, ale czasami balansuje na granicy opłacalności i przetrwania. Mimo to właściciele robią wszystko, żeby utrzymać to miejsce. Na pewno widać u nich ogrom pasji i miłości do książek. Chociaż nie zawsze nie jest to miłość łatwa i wdzięczna.

Na początku stycznia o lokalu zrobiło się bardzo głośno za sprawą wpisu na Facebooku, który przedstawił dość trudną sytuację antykwariatu. Od tego czasu zdarzyło mi się być w tym miejscu parę razy, ale jednak ruch nadal jest bardzo mały, wręcz znikomy.

Antykwariat, w którym dla każdego coś się znajdzie

Są osoby, które do antykwariatu przychodzą po konkretne pozycje, ale pojawiają się też tacy, co lubią po prostu szperać, wybierać. W tym miejscu można znaleźć tak naprawdę wszystko. Od bajek dla dzieci przez kryminały, romanse, literaturę piękną, aż po lektury szkolne i studenckie. A ceny w porównaniu do znanych księgarni jak np. Empik czy Świat Książki, są bardzo niskie. Niektóre pozycje można kupić już od jednej złotówki. Co ciekawe, można znaleźć tutaj czasami takie perełki, których nie ma nigdzie indziej.

Sopocki antykwariat spodoba się każdemu, a w szczególności tym, którzy chcą nabyć naprawdę fajne książki po niskich cenach. A ci, co mogą i chcą to zachęcam do wybrania się tam, a nuż coś ciekawego się znajdzie, a przy okazji pomoże w utrzymaniu tego cudownego lokalu.

Zasoby sopockiego antykwariatu można zobaczyć również TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − dwa =