Ogrom emocji w ćwierćfinałach mistrzostw świata w piłce ręcznej!

norwegia_hiszpania_ms_pilka_reczna_2023

Zakończyły się ćwierćfinały mistrzostw świata w piłce ręcznej. Zgodnie z przewidywaniami faworyci wygrali, lecz kibice w Ergo Arenie dostali niesamowite widowisko w obu spotkaniach 1/4 finału. Nieco spokojniej, a nawet jeden pogrom obejrzeli natomiast fani handballu zgromadzeni w Tele2 Arenie w Sztokholmie. Zapraszam na podsumowanie ćwierćfinałów!

Pierwszymi meczami były starcia Dania vs Węgry oraz Norwegia vs Hiszpania. Obrońcy tytułu, krótko mówiąc, zdemolowali Madziarów zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie. Mikkel Hansen i spółka pewnie kroczą po kolejny występ w finale. Za to kibice w Ergo Arenie obejrzeli prawdziwy thriller. I to wyjątkowo nie z udziałem reprezentacji Polski. Norwedzy już od początku spotkania zaznaczali swoją dominację na parkiecie, prowadząc w pewnym momencie 7:2. Wicemistrzowie Europy szybko się przebudzili, doprowadzając do jednej bramki straty. W takim układzie spotkanie tyczyło się do samego końca. Mecz w regulaminowym czasie gry wygraliby Skandynawowie, ale w ostatniej akcji meczu zagrali to:

Tym oto cudownym sposobem ekipa z Półwyspu Iberyjskiego doprowadziła do dogrywki. Jeden dodatkowy czas gry to było za mało i potrzebna była druga dogrywka. W niej już Hiszpania kontrolowała grę z przewagą jednego gola. W ten sposób udało im się zwyciężyć, nie doprowadzając do serii rzutów karnych.

W wieczornej sesji spotkań ciekawie tylko w pierwszych połowach. Niemcy niespodziewanie postawili wysoko poprzeczkę Francuzom i po 30 minutach gry tablica wyników wskazywała remis, gdzie to nasi sąsiedzi prowadzili przez większość czasu. Podobnie było w meczu Szwedów z Egipcjanami. Gospodarze turnieju do 20 minuty niespodziewanie przegrywali jednym/dwoma golami z mistrzami Afryki. Zwrot akcji nastąpił jednak pod koniec pierwszej połowy, gdzie Egipt nie strzelił gola przez osiem minut, przy kolejnych sześciu trafieniach Szwecji! Drugie odsłony tych spotkań to już formalności. Francja po przerwie wygrała 19:12, a całe spotkanie 35-28. Szwedzi w drugiej połowie nie forsowali już tempa i utrzymywali kilka goli przewagi nad ekipą z Czarnego Lądu. Przed nami półfinały. Dania wybierze się do Gdańska na starcie z Hiszpanią, a Francuzi polecą do Sztokholmu na mecz z gospodarzami imprezy. Dla zespołów, które przegrały spotkania ćwierćfinałowe to nie koniec mistrzostw świata. Przed nimi jeszcze drabinka miejsc 5-8, a więc kolejne dwa ciężkie mecze do rozegrania.