Polska Adele ponownie w Filharmonii Bałtyckiej, czyli Adele songbook

fot. https://www.interticket.pl/program/adele-songbook-marta-burdynowicz-7855

Dla fanów Adele, ale też i Marty Burdynowicz, pojawiła się znakomita informacja. 15 grudnia Uniwersytet Gdański ogłosił, że już 26 stycznia 2023 roku (poniedziałek) o godzinie 19:00 w sali koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, będzie można ponownie posłuchać wyśmienitego koncertu pt. Adele songbook + Marta Burdynowicz.

Pierwszy koncert Adele songbook odbył się 20 czerwca 2022 w sali koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku i został bardzo entuzjastycznie przyjęty. Dlatego, wspomnianego już 26 stycznia 2023 roku, dokładnie w tym samym miejscu kultowy już koncert z piosenkami Adele zostanie zagrany po raz drugi.

Aż dziewięć członkiń Studia Wokalnego Uniwersytetu Gdańskiego (działającego w ramach Akademickiego Centrum Kultury Alternator) zaśpiewa po raz kolejny największe przeboje z repertuaru Adele (m.in. Someone like you, Rolling in the deep, Rumour has it, Easy on me) w specjalnie przygotowanych aranżacjachTowarzyszyć im będzie 4-osobowy zespół instrumentalistów. Oprócz tego na scenie pojawi się także  gość specjalny, czyli Marta Burdynowicz.  Zwyciężczyni 12 edycji programu The Voice of Poland w 2021 roku, którą podziwiać można m.in. na scenach Teatru Muzycznego w Gdyni, Poznaniu i Łodzi oraz w Teatrze Syrena i Teatrze Rampa. Marta została okrzyknięta „Polską Adele”.

Bilety na koncert można kupić na stronie: https://www.interticket.pl/program/adele-songbook-marta-burdynowicz-7855.

Koncert trwa około dwóch godzin. Ceny biletów, w zależności od miejsca, wahają się od 65 do 130 złotych.

Jedną z piosenek, które widzowie będą mogli usłyszeć podczas wydarzenia jest Water under the bridge. Przedsmak tej piosenki dla zainteresowanych (a w szczególności dla ciekawych, czego mogą się spodziewać na koncercie) zostawiam poniżej.

Na pewno będzie to niezapomniana uczta muzyczna wieczoru z twórczością Adele, 15-krotnej laureatki nagrody Grammy – w interpretacji znakomitych polskich wokalistek młodego pokolenia wraz z równie przezdolną Martą Burdynowicz. Kto chciałby wybrać się na to wydarzenie, a nie ma jeszcze biletów, niech się pospieszy, bo już niedługo może ich zabraknąć.