Na ratunek zwierzętom! – zbiórka na szpital „Ostoja”

źródło: ratujemyzwierzaki.pl

Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja” organizuje zbiórkę na utrzymanie i remont Ostoi. „Ostoja” jest to szpital dla dzikich ptaków i drobnych ssaków. Od 10 lat pomagają chorym, rannym i osieroconym zwierzakom, ale teraz to oni potrzebują naszej pomocy.

Zbiórka trwa do końca października 2022 roku, a do tej pory zebrano niewiele ponad 8% potrzebnej kwoty (20 300 z 250 000 zł). Wpłaty można dokonać na stronie ratujemyzwierzaki.pl. Szpitalowi udało się uzyskać pożyczko-dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku  na kwotę 365 000 zł, na rozbudowę Ośrodka, termomodernizację oraz remont części pomieszczeń. Jednak, aby być w stanie w pełni pomóc zwierzętom, potrzebna jest większa kwota.

Zebrane środki zostaną wykorzystane do wykończenia wnętrza budynku, wyremontowania gabinetu i wybudowania nowej woliery szpitalnej. Koszt zakładanych prac i sprzętu to 150.000 zł, a dodatkowo dochodzą koszty opieki, wyżywienia i leczenia pacjentów, czyli kolejne 100 000 zł.

Fot. Michalina Sobczak

Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja” jest fundacją ze statusem organizacji pożytku publicznego, działającą zgodnie z decyzją Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Celem placówki jest niesienie pomocy dzikim ptakom i drobnym ssakom, które znalezione przez człowieka znajdują się w stanie uniemożliwiającym im bezpieczne życie na wolności. Ośrodek działa już od 2013 roku, przez ten czas udało się im pomóc ponad 14 tysiącom zwierzętom. Ze szpitalem współpracują lekarze weterynarii i ornitolodzy.

Na stronie ośrodka przeczytamy więcej informacji o ich funkcjonowaniu i pozostałych formach wsparcia. Znajdziemy tam też warte przeczytania ogólne zasady ratowania dzikich zwierząt i sposobu udzielania im pierwszej pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 2 =