Taco i Quebo w ten weekend w Trójmieście. Czy będzie collab?

https://www.ebilet.pl/

Ten weekend w Trójmieście przejdzie do historii. Dwóch najpopularniejszych raperów, którzy zapoczątkowali nową falę w polskim rapie, odwiedzą Gdańsk.

27 maja w Ergo Arenie wystąpi Quebonafide. Trasa promuje płytę „Romantic Psycho”, wydaną w 2020 roku. Quebo znany jest z tego, że lubi szokować swoich fanów. Aby wypromować płytę, zmienił swój wizerunek. Z rapera pokrytego tatuażami stał się zwykłym Kubą-informatykiem. Swoją rolę odgrywał przez dłuższy czas, nawet w wywiadach, przez co część osób uwierzyła w zmianę, którą rzekomo miał przejść. Album sprzedał się w ponad 150 tysięcy kopii i szybko pokrył się platyną. Ta trasa koncertowa, jak sam zapowiada, ma być ostatnią. „Podjąłem decyzję, że trasa koncertowa, którą zagramy w przyszłym roku będzie ostatnią trasą koncertową jaką zagram jako Quebonafide. Nie chciałbym żebyście odczytali to jako jakąś intrygę lub kolejną grę z mojej strony. Oczywiście zamierzam Was jeszcze chwilę wodzić za nos, ale ta konkretna sytuacja absolutnie tego nie dotyczy. Nie zostaje mi więc nic innego niż zaprosić wszystkich państwa na koncerty pożegnalne postaci, która towarzyszyła Wam i Wy jej przez ostatnie kilka lat. Nie chcę się rozpisywać jak spektakularne wydarzenie to nie będzie, bo to nie ma sensu. Po prostu przyjdziecie i zobaczycie.” Gdańsk jest ostatnim miastem na jego trasie. Koncerty Quebo to prawdziwe show. Rozmawia z fanami i wprowadza ich w świat tajemniczych historii. Przed utworem „Papuga” włączyły się syreny alarmowe, a w tle poleciał głos policjanta „proszę o zachowanie spokoju i niezakłócanie czynności policyjnych”.

https://goingapp.pl/

W ten weekend odbędzie się również koncert rapera Taco Hemingwaya. Po 2 latach przerwy, artysta powraca na scenę. Ma wystąpić na Stoczni w Gdańsku 28 maja o godzinie 21:00. Z powodu pandemii jego trasa była przekładana już dwukrotnie. Na tegorocznym koncercie mają znaleźć się piosenki z albumów „Pocztówka”, „Jarmark” i „Europa” oraz największe hity z „Café Belga”.

Czy zbieżność dat koncertów raperów oraz fakt, że Quebo kończy trasę w Trójmieście, będzie skutkować ich kolaboracją? Zobaczymy już w ten weekend.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 12 =