Cykl wydarzeń kulturalnych i naukowych „Jerzy Limom: Inspiracja – Dialog – Polemika”

źródło: https://m.trojmiasto.pl/

W programie zaplanowane są międzynarodowa konferencja naukowa, wystawy, koncert, projekcje filmowe, spektakl oraz nadanie sali teatralnej na Uniwersytecie Gdańskim imienia prof. Jerzego Limona.

W dniach 24–29 maja 2022 w Gdańsku odbędzie się cykl wydarzeń organizowanych przez Uniwersytet Gdański, Gdański Teatr Szekspirowski oraz Fundację Theatrum Gedanense pod wspólnym tytułem: „JERZY LIMON: INSPIRACJA – DIALOG – POLEMIKA”. Cykl wydarzeń kulturalnych i naukowych inspirowany jest postacią, dorobkiem i pasjami Jerzego Limona. Twórcy i dyrektora Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego oraz profesora Uniwersytetu Gdańskiego, którego pożegnaliśmy w marcu 2021 roku. Wydarzenie ma na celu upamiętnienie dorobku życia Profesora oraz wpływu, jaki miał na różne sfery życia kulturalnego, społecznego i naukowego w Polsce i na świecie.

Na Uniwersytecie Gdańskim zaplanowane są: wystawa pochodzących ze zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku grafik Daniela Chodowieckiego do sztuk Szekspira; spektakl wiLIaM ON my mind inspirowany twórczością Szekspira w wykonaniu grupy teatralnej Akademickiego Centrum Kultury spektakl oraz przegląd filmowy Szekspir na ekranie: wariacje, mutacje, światy równoległe w Centrum Filmowym Uniwersytetu Gdańskiego im. A. Wajdy. Ważnym punktem będzie też uroczystość nadania imienia prof. Jerzego Limona sali teatralnej w budynku Neofilologii UG.

Po konferencji Jerzy Limon: inspiracja – dialog – polemika odbędzie się wystawa Pochwała szaleństwa, upamiętniająca 30-lecie działalności Fundacji Theatrum Gedanense i historię powstania Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego oraz koncert Music for w while.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, jednak na niektóre z nich należy okazać zaproszenie.

Źródło: https://staraoliwa.pl/rozrywka/item/5206-jerzy-limon-inspiracja-dialog-polemika-cykl-wydarzen-kulturalnych-i-naukowych.html