Roma w składzie z Nicolą Zalewskim w finale Ligi Konferencji!

Źródło: twitter.com/OfficialASRoma

W czwartkowy wieczór 5 maja Roma zapewniła sobie awans do finału nowo powstałej Ligi Konferencji. Zawodnicy z Rzymu wygrali z Leicester 1-0. Niemal cały mecz rozegrał świetnie ostatnio dysponowany Nicola Zalewski.

Roma wywiozła z Anglii dobry wynik – zremisowała na wyjeździe w Leicester 1-1 i przed rewanżem była w lepszej pozycji. W tamtym meczu jedynego gola dla zawodników z Wiecznego Miasta zdobył Lorenzo Pellegrini, a asystą popisał się Nicola Zalewski.

Wszystko miało się więc rozstrzygnąć na Stadio Olimpico, które w czwartkowy wieczór było wypełnione po brzegi. Gol decydujący o awansie Romy padł już w 11. minucie. Lorenzo Pellegrini dośrodkował w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Tammy Abraham i zdobył bramkę.

Zawodnicy z Anglii przez całą resztę meczu próbowali doprowadzić do remisu w dwumeczu i w konsekwencji dogrywki. Mieli aż 61% posiadania piłki, ale nic z tego nie wynikało. Duża w tym rola Nicoli Zalewskiego, który tym razem nie dorzucił żadnego gola ani asysty, ale spisał się naprawdę dobrze. Ostatecznie został na boisku do 84. minuty.

Pod koniec meczu mogliśmy widzieć pięknie obrazki. Zwykle ostry jak brzytwa trener Romy Jose Mourinho wzruszył się i świętował zwycięstwo, jakby odniósł największe zwycięstwo w karierze. Co za pasja! Mou może przejść do historii jako pierwszy trener, który wygrał wszystkie rozgrywki europejskie pod egidą UEFA. Wygrywał już bowiem Ligę Mistrzów (sezon 2003/2004 z Porto i 2009/2010 z Interem), Ligę Europy (sezon 2016/2017 z Manchesterem United). Czy dorzuci do tego Ligę Konferencji? Przekonamy się. W tym triumfach jest pewna zależność – „The Special One” rozgrywki te wygrywał raz na 5-7 sezonów. A triumf z United zanotował 5 lat temu…

To premierowy sezon, w którym rozgrywana jest Liga Konferencji Europy. Jose Mourinho i spółka dokonali więc historycznego wydarzenia. W finale drużyna z Rzymu zagra z Feyenoordem. Mecz już w środę 25 maja o godzinie 21:00, na Arena Kombëtare w Tiranie, stolicy Albanii. Stadion może pomieścić 22 300 widzów.