Druga część kultowego filmu Avatar! Sprawdź zwiastun nowej produkcji!

„Avatar: Istota wody” (fot. 20th Century Fox)

Pierwsza część filmu „Avatar” w 2009 roku odniosła ogromny sukces i jest to najbardziej dochodowa produkcja w historii. Po ponad dekadzie reżyser James Cameron wraca z drugą częścią, której zwiastun trafił już do sieci. Premiera filmu „Avatar: Istota wody” zaplanowana jest na 16 grudnia 2022 roku.

Pierwsza odsłona filmu opowiadała historię Jake’a Sully’ego – sparaliżowanego byłego komandosa, który dostał szansę na odzyskanie zdrowego ciała. Musiał jednak wziąć udział w programie militarnym, przez który trafił na planetę Pandora, zamieszkiwaną przez człekopodobną rasę Na’vi. Tam spotkał swoją przyszłą miłość. Ponad 10 lat temu produkcja miała wpływ na rosnącą popularność zastosowania technologii 3D. Był to niespotykany dotąd obraz, zaskakujące technologiczne rozwiązania, a całość przedstawiała surrealistyczne i magiczne obrazy. Kilka dni temu opublikowano zwiastun drugiej części filmu, czyli „Avatr: Istota wody”. Światowa premiera odbędzie się 16 grudnia 2022 roku.

Akcja drugiej części filmu rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej odsłony. To opowieść o rodzinie Jake’a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom. Bohaterowie, staną w obliczu tragedii oraz bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć. Film po raz kolejny wyreżyseruje James Cameron, a w rolach głównych zobaczymy ponownie Sigourney Weaver jako dr Grace Augustine i Stephena Langa jako pułkownika Milesa Quaritch, Zoe Saldana jako Neytiri. W produkcji zagra również m.in. Kate Winslet oraz Vin Diesel.

Zaprojektowaliśmy ten film w taki sposób, żeby trzeba go było oglądać na jak największym ekranie, by móc się dać porwać technice 3D. Testujemy nim granice możliwości kina – mówi James Cameron podczas wydarzenia CinemaCon

Za zdjęcia odpowiedzialny jest nagrodzony Oscarem Russell Carpenter, a za efektami wizualnymi stoi firma Wetā FX z Nowej Zelandii wraz z Joem Letterim, kierownikiem do spraw efektów wizualnych, który zdobył Oscara aż cztery razy, między innymi za „King Konga” i „Władcę Pierścieni”.

„Avatar: Istota wody” (fot. mat. prasowe)

To niewątpliwy skok w stosunku do pierwszej części „Avatara”, więc musicie być na to przygotowani. To przygoda, której nigdy nie zapomnicie. Zatyka mnie, gdy tylko o tym mówię. Pod koniec ubiegłego roku otrzymałam możliwość zobaczenia dwudziestu minut tego filmu. Zaparło mi dech w piersiach. Poruszył mnie do łez – mówi aktorka Zoe Saldana w rozmowie z magazynem „People”.

Warto zaznaczyć, że historia nie zakończy się na drugiej części i będzie kontynuowana. Do 2028 roku mają pojawić się jeszcze trzy części. Zdjęcia do trzeciej odsłony są już podobno w zaawansowanej fazie, a premiera ma odbyć się pod koniec 2024 roku. Twórcy planują także czwartą i piątą część. Mają mieć swoją premierę kolejno w 2026 i 2028 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *