Sezon prawie rozpoczęty, czyli odliczanie do otwarcia Ulicy Elektryków

fot. Facebook.com/ulicaelektrykow

Dni robią się coraz dłuższe i cieplejsze, ludzi na ulicach jakby więcej, a na tej będzie zdecydowanie najtłoczniej. Od 6 maja Ulica Elektryków – jeden z najpopularniejszych punktów na kulturowej mapie Gdańska – wraz z nadchodzącym latem otwiera się z powrotem na turystów i mieszkańców.

A NA ELEKTRYKÓW ZNOWU KOLEJKA…

Tego miejsca nie trzeba nikomu przedstawiać – gdańska stocznia, będąca wizytówką miasta wolności, swoją historię skupia wokół charakterystycznych zielonych żurawi i wielkich hal produkcyjnych. Do dzisiaj w tym miejscu powstają statki pływające po wszystkich morzach i oceanach świata, rozpoczynając kursy z polskiej zatoki. Za to na terenach jej starej, nieużytkowej części organizowane są sety dj-skie, koncerty i festiwale muzyczne czy różnego rodzaju targi, które przy akompaniamencie dobrego jedzenia i alkoholu zachęcają co rusz to nowych gości chcących poczuć klimat trójmiejskiego imprezowania.

17 marca Ulica Elektryków na swoich socialach zamieściła wiadomość o zbliżającym się wielkimi krokami wydarzeniu – OTWARCIE ELEKTRYKÓW: UTOPIA. Nazwa odnosi się do dzieła angielskiego pisarza i polityka Tomasza More’a, którego fragment jest hasłem przewodnim ponownego otwarcia:

Nobody owns anything but everyone is rich – for what greater wealth can there be than cheerfulness, piece of mind and freedom from anxiety?

Od tego momentu, na pierwszy dzień, można kupować bilety w przedsprzedaży w wysokości 50 zł: https://tickets.b90.pl/pl/event/506/otwarcie-elektrykow-utopia?fbclid=IwAR0bkfwyuCxemG4peMoyBJF2xrnVs_RAGNRO6cUqDZ4J5hTGvE7qX85osx0

fot. Facebook.com/ulicaelektrykow

„Jak co roku zaskoczymy Was nowymi przestrzennymi instalacjami i scenograficznymi pomysłami. Elektryków z roku na rok zmienia się dla Was, abyście mogli spędzać u nas czas coraz lepiej. Jedyna rzecz, jaka się nie zmieni, to ilość m2 naszej powierzchni. Dlatego przypominamy, że nasze możliwości frekwencyjne pozostają nadal ograniczone. Jeśli chcecie tę noc spędzić z nami na 100%, to łapcie bilet w przedsprzedaży i do zobaczenia w naszej Utopii!” – piszą w jednym ze swoich postów organizatorzy.

ROZPOCZĘCIE Z MIĘDZYNARODOWYM PRZYTUPEM

Na inaugurację sezonu, dotychczas zapowiedziano takich artystów jak:

Yung Bans –  pochodzący z Atlanty w stanie Georgia raper, który wspina się po trapowej drabinie sukcesu, poprzez współpracę z takimi muzykami jak Future („Bag”), Playboy Carti („4Tspoon”) czy Young Thug („Hold up”).

Narciss – narcystyczny w nazwie, ale nie w brzmieniu muzyk, znajdujący inspiracje w filmach samurajskich z lat 50., hip-hopie lat 80., czy anime. („Blicke”, „Until We Meet Again”, “Detroit Smash”)

Patrick Mason – artystyczny człowiek renesansu, który upust swojej kreatywności daje nie tylko poprzez wypuszczaną muzykę („Elevate”, „Black on Black”), jak również modę i tworzone w tym zakresie autorskie projekty.

S!RENE –  22 letni holenderski DJ i producent poprzez swoją muzykę pokazuje, że ta nigdy nie miała określonej miary ani limitów. Jego charakterystyczny styl zawdzięcza wyciągniętym inspiracją z Afrobeatu, Dancehallu czy hip-hopu. Na arenie międzynarodowej został rozpoznany już przez takie osobowości jak: Major Lazer czy Jarreau Vandal.

DJHEARTSTRING – duet  didżejsko-producecki prosto z Berlina. „Sięgający w swojej muzyce do brzmień techno, euro-dance, trance i donk, eksplorujący ekstatyczne wymiary klubowych emocji” – jak można przeczytać w opisie przedstawionym na stronie wydarzenia.

WEEKEND PEŁEN WRAŻEŃ

fot. Facebook.com/ulicaelektrykow

W drugi dzień weekendu otwarcia organizatorzy zapraszają do funkcjonującego od zeszłego roku klubu B90, na przedpremierowy koncert najnowszego albumu MIŁEGO ATZ – gnieźnieńskiego beat makera, DJ-a oraz członka projektu ŚWIĘTY BASS (również tego dnia na scenie), gdyńskiej grupy Undadasea, zespołu Lowpass i wytwórni Def Jam Recording Poland, którego posłuchać możńa było na największych muzycznych wydarzeniach w kraju (Open’er, FEST, Up To Date).

Do godziny 21 wejście na to wydarzenie jest bezpłatne. Do godziny 22 kwota wynosić będzie 20, a później 30 złotych.

Tego samego dnia ogłoszone zostało również ponowne otwarcie hubu kulinarnego – W4 FOOD SQUAT. Ten kolektyw mobilnych spotów gastronomicznych od godziny 12. do końca sezonu oferować będzie przeróżne dania m.in.: kuchni azjatyckiej, również w wersji wegetariańskiej, meksykańskiej oraz słodycze, czy alkohol proponowany przez “Dystans”, “Moją Winę” i “Nie przelewki”.

Organizatorzy poszukują również pracowników na stanowisko barbacków i runnerów w sezonie letnim. Zachęcają do kontaktu w tej sprawie poprzez stronę: work[at]craneagency.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − dwa =