Coachella 2022 – podsumowanie

https://unsplash.com

Coachella nie jest zwykłym festiwalem. To święto muzyki, sztuki, dobrej zabawy i niesamowitych stylizacji. 

Coachella Valley Music and Arts Festival 2022 odbyła się w Dolinie Coachella na Pustyni Colorado (Kalifornia, USA).  Event trwał 2 razy po 3 dni. Od 15 do 17 kwietnia i od 22 do 24 kwietnia. Koncerty odbywały się aż na 7 scenach. W tym roku była również możliwość oglądania występów przez internet z trzech różnych platform (między innymi na YouTube). Oprócz szerokiego spektrum muzycznego można było również podziwiać wiele instalacji artystycznych.

15 i 22 kwietnia

W tych dniach na main stage wystąpił Harry Styles. Był to jego debiut na Coachelli. Piosenkarz przygotował kilka niespodzianek dla fanów. Na scenie wystąpił z legendą muzyki country Shanią Twain, z którą wykonał kilka piosenek, w tym najsłynniejszy utwór w karierze piosenkarki „Man! I Feel Like A Woman”. Muzyk wyznał, że to właśnie dzięki Shanie Twain nauczył się śpiewać. Harry wykonał również hit z czasów grupy One Direction, What Makes You Beautiful, w której zaczynał karieręUwagę przyciągnęła stylizacja artysty. Na początku pojawił się w obszernym, czarnym futrze Gucci. Pod spodem miał cekinowy kombinezon w kolorach tęczy. Media opisują jego kreacje jako Elvis Presley w wersji disco. W czasie jego występu pod sceną zebrało się 250 tysięcy osób.

Tego dnia wystąpili jeszcze między innymi raperzy: Lil Baby, Princess Nokia, Big Sean i Baby Keem. Ten ostatni również występował razem z gościem specjalnym- Kendrickiem Lamarem. Razem wykonali dwa utwory Family Ties i Vent.

16 i 23 kwietnia

Sobotnim headlinerem była Billie Eilish. Artystka jest najmłodszym healinerem w historii Coachelli. Gwiazda zaśpiewała piosenkę Lovely razem z Khalidem oraz Feel Good Inc. zespołu Gorilaz razem z Damonem Albarnem. Tego dnia wystąpiła również Megan Thee Stallion, która w tym roku pojawi się na Openerze w Gdyni. Artystka zaśpiewała 17 piosenek, w tym taki hity jak WAP,  Body,  Hot Girl Summer. 

17 i 24 kwietnia

Ostatniego dnia można było posłuchać Swedish House of Mafia razem z The Weekend. Artyści stworzyli wspólnie singiel „Moth to a Flame”. Swedish House Mafia 21 października 2022 roku wystąpi w Tauron Arenie w Krakowie. Trzeciego dnia wystąpiła też Doja Cat oraz zwycięzcy Eurowizji Maneskin. Doja i Maneskin również pojawią się na tegorocznym Openerze.

Stylizacje gwiazd

Coachella zasłynęła również z oryginalnych stylizacji festiwalowiczów. Dla gwiazd i influencerów jest to idealna okazja do zwiększenia swoich zasięgów. W tym roku specjalne uznanie zyskała kreacja Jamesa Charlesa. Odważna stylizacja została zaprojektowana przez Gregory Ojakpe, który jest młodym  projektantem pochodzenia nigeryjskiego.

Tegoroczna Coachella z pewnością przejdzie do historii. Szczególnie po dwóch latach pandemii, podczas których możliwość organizowania festiwali była ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − dwa =