Druga część gry Subnautica?

źródło: unknownworlds.com

Dzięki opublikowanym ofertom pracy od Unknown Worlds Entertainment dowiedzieliśmy się, że ruszyły prace nad kolejną grą w uniwersum Subnautici.

Kilka słów o grze

Subnautica to lubiana gra survivalowa i przygodowa z niezwykle rozbudowaną fabułą. Wcielamy się w rozbitka statku kosmicznego na obcej planecie – 4546B – wypełnionej głównie wodą. Naszym zadaniem jest walka o przetrwanie. Dzięki zaawansowanemu ekwipunkowi jesteśmy w stanie kształtować otaczający nas teren, tworząc ogromne bazy podwodne. Trzeba jednak pamiętać, że to ucieczka z tej wyspy jest naszą główną misją. Odkryj świat dzikiej, obcej natury. Przemierzaj ciekawe miejsca, by w końcu odkryć wszystkie tajemnice planety.

Kontynuacja Subnautici

Jak podaje PC Gamer, do sieci trafiło ogłoszenie, w którym studio Unknown Worlds Entertainment. Studio szuka: „starszego projektanta narracji, który będzie z nami współpracował, aby pomóc w ukształtowaniu następnej gry we wszechświecie Subnautica!” Na razie nie wiemy, kiedy odbędzie się premiera nowej odsłony uniwersum. Jednak oczekuje się, że projekt pojawi się we wczesnym dostępie jeszcze w tym roku.

Wciąż gorąca

Mimo że gra oferuje jedynie tryb dla jednego gracza, nie zniechęciło to fanów, jest wręcz przeciwnie. Choć pełna odsłona gry wyszła w 2018 roku (a dodatek do gry w 2021), do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością. Według Steam w ciągu ostatnich 30 dni 97% użytkowników jest zadowolony z gameplay’u, co kategoryzuje grę jako „przytłaczająco pozytywną”. Liczmy na to, że kolejna produkcja z uniwersum przyjmie się równie dobrze jak jej pierwsza część.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + sześć =