Najdziwniejsze rekordy Guinnessa

źródło: unsplash.com

Księga rekordów Guinnessa to informator wydawany raz w roku przez firmę Guinness. Zawiera potwierdzone i udokumentowane rekordy z całego świata: zarówno naturalne, jak i osiągnięte przez ludzi. Poza typowymi, zwykłymi wpisami, można znaleźć w niej wiele szokujących osiągnięć. Oto niektóre z nich. 

Najbardziej wytatuowany senior 

Tytuł ten zyskał 80-letni Charles „Chuck” Helmke z USA. Jego ciało jest wytatuowane w 97,5%. Co ciekawe, najbardziej wytatuowaną seniorką została jego żona Charlotte Guttenberg. Poprzedni partner kobiety zabraniał jej się tatuować. Po jego śmierci w 2001 roku Charlotte zdecydowała się wytatuować motyla na klatce piersiowej w ramach swojego prezentu urodzinowego. Rzecz jasna, nie poprzestała na jednym. W ciągu 10 lat pokryła ponad 90% swojego ciała tatuażami. 

Najdłuższy pocałunek 

Ten rekord został ustanowiony przez Ekkachai i Laksana Tiranarat w mieście Pattaya w Tajlandii. Para całowała się przez 58 godzin, 35 minut i 58 sekund, od 12 do 14 lutego 2013 roku. Pocałunek miał miejsce podczas walentynkowego konkursu organizowanego przez „Ripley’s Believe it or Not”. W tym samym maratonie brała udział para poprzednich rekordzistów, którym zabrakło jedynie 2 minut do pokonania Ekkachai i Laksana. Zwycięzcy byli wykończeni, ale w nagrodę otrzymali diamentowe pierścienie i nagrodę pieniężną. 

Najwięcej zjedzonych Big Maców 

Big Mac to według wielu najlepsza kanapka z restauracji McDonald’s. Uwielbiana przez tysiące osób, jednak ma swojego fana numer 1. Jest nim Donald Gorske znany jako „entuzjasta Big Maca”. Zjadł on ponad 30 000 Big Maców w ciągu swojego życia, czym zasłużył sobie na wpis w Księdze rekordów Guinnessa. W 2008 roku napisał książkę pod tytułem „22,4477 Big Macs”. 

Największa liczba gałek lodów utrzymanych na jednym wafelku 

Ten nietypowy rekord ustanowił Dmitri Panciera we Włoszech w 2016. Zmieścił on na jednym wafelku aż 121 gałek lodów, jednocześnie przebijając swój poprzedni rekord wynoszący 109 gałek. Aby zdobyć ten tytuł, trzeba stosować się do jasno określonych zasad. Średnica wafelka nie może przekraczać 9,5 centymetra i wszystkie gałki muszą utrzymać się na nim przez minimum 10 sekund. 

Najwięcej założonych koszulek 

Sanath Bandara ze Sri Lanki pobił ten rekord, zakładając na siebie 257 koszulek w ciągu godziny. Wydarzyło się to 22 grudnia 2011 roku. Mężczyzna zrobił to na scenie przed tłumem ludzi. Od tamtej pory wiele ludzi próbowało pobić jego rekord, jednak bezskutecznie. Poprzednim mistrzem koszulek był Charlie Williams, który ubrał ich 224. 

Największa kolekcja gumowych kaczek 

Posiadaczką takiej kolekcji jest Charlotte Lee z USA. Gumowe kaczki zbiera od 1996, a do Księgi rekordów Guinnessa dostała się 10 kwietnia 2011 z 5631 sztukami. Wszystkie dumnie eksponuje w swoim domu, w specjalnie przeznaczonym do tego pomieszczeniu. Powoli zaczyna brakować jej miejsca, więc kobieta szuka muzeum, które mogłoby przechować część jej kolekcji. Pierwsze kaczki dostawała od znajomych jako prezent, a z czasem sama zaczęła je kupować. Z każdej podróży przywozi ze sobą nowe: świecące w ciemności, pachnące jak owoce i w różnych kolorach. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *