Pomagamy Ukrainie! – pokaz filmowy i zbiórka

źródło: https://fb.me/e/1tZNVrKSE

Studenci i studentki Uniwersytetu Gdańskiego organizują zbiórkę połączoną z pokazem filmowym krótkich metraży w ramach wsparcia finansowego dla osób z Ukrainy.

Pokaz filmowy organizowany jest na rzecz zbiórki dla członków społeczności akademickiej Uniwersytetu Gdańskiego. Aktualnie w naszej społeczności mamy ponad setkę studentów i pracowników ukraińskich, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu i pomocy. Z przekazanych środków ufundowane zostaną stypendia — koszt jednego rocznego stypendium wyniesie maksymalnie do 15 000 złotych rocznie, udzielona zostanie również pomoc finansowa i materialna studentom oraz pracownikom Uniwersytetu Gdańskiego.

Wydarzenie odbędzie się 15 marca (wtorek) 2022, o godzinie 18:00 w Auli 1.43, na Wydziale Filologicznym UG.

PROGRAM:

  • DEEP LOVE/KOHANNIA reż. Makita Lyskov, Ukraina 2019, 14′
  • SZTANGISTA/WEIGHTLIFTER, reż. Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk, Ukraina/Polska 2018, 30’
  • SNAILS, reż. Maryna Vroda, Ukraina 2014, 19’
  • JA I MOJA GRUBA DUPA/MY FAT ARSE AND, reż. Yelyzaveta Pysmak, Polska 2020, 9′

JAK WESPRZEĆ ZBIÓRKĘ?

Wystarczy dokonać wpłaty na zbiórkę Uniwersytet Gdański na pomoc Ukrainie! Można zrobić to przed pokazem lub na miejscu przed seansem za pomocą dostępnego kodu QR.

Organizatorami wydarzenia są Dyskusyjny Klub Filmowy UG Miłość Blondynki oraz Akademickie Centrum Kultury UG Alternator, a jego szczegóły dostępne są stronie wydarzenia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 1 =