Jak przebiega zbiórka „Studenci dla Ukrainy”? – fotorelacja

źródło: własne

W obliczu ataku Rosji na Ukrainę studenci Uniwersytetu Gdańskiego poczuli się zobowiązani, by udzielić pomocy ofiarom wojny. Zareagowali bardzo szybko. Już 25.02 w budynku Wydziału Nauk Społecznych rozpoczęła się  zbiórka najpotrzebniejszych artykułów.

Zbiórka rozpoczęła się w piątek około godziny 9:30 i potrwa tak długo jak będzie wymagała tego sytuacja migracyjna. Przyjmowane są najpotrzebniejsze rzeczy dla żołnierzy walczących w obronie Ukrainy. Są to ciemne ubrania, wysokie męskie buty, śpiwory, latarki, powerbanki, krótkofalówki. Poza tym organizowana jest pomoc dla ukraińskich rodzin. Najbardziej niezbędne są wszelkie produkty dla niemowląt i dzieci. Następnie długoterminowe jedzenie oraz chemia i środki czystości. Organizatorzy proszą o gazy, opatrunki, wodę utlenioną, zaznaczając przy tym, że nie przyjmują leków. Na tę chwilę punkt znajdujący na Uniwersytecie Gdańskim nie przyjmuje już odzieży innej niż ta wspomniana – dla żołnierzy. Część z zebranych produktów została już przekazana organizacjom udającym się na granice z Ukrainą oraz PCK. Wciąż tworzona jest lista punktów pomocowych odbierających dary. 

Odzew społeczeństwa jest ogromny, a ilość zaangażowania i otrzymanej pomocy przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W sobotę od rana na miejscu zbiórki pracowali wolontariusze. To nie tylko studenci, ale wielu mieszkańców Trójmiasta. Ramię w ramię pracują Polacy, Ukraińcy i Białorusini. Wśród pomagających panuje niesamowite poczucie solidarności i oddania sprawie. Wolontariusze pracują szybko i sprawnie. Logistyka prowadzenia zbiórki jest coraz bardziej uporządkowana. Każdy nawet najdrobniejszy gest wsparcia zostaje doceniony. W niedzielę, 26.02, na WNS od godziny 10:00 kontynuowana jest praca sortownicza i liczenie artykułów. Jeżeli ktoś chciałby dołączyć, w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Rąk do niesienia pomocy nigdy nie jest za dużo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 17 =