Stało się! Kozłowski trafił do Premier League

fot. instagram.com/@pogonszczecinsa

Od kilku miesięcy przewijały się plotki, jakoby Kacper Kozłowski, 18-letni już były zawodnik Pogoni Szczecin, miał w zimowym okienku transferowym zmienić klub. Pogłoski okazały się prawdą, na zasadzie transferu dołączył do zespołu grającego w najwyższej angielskiej klasie rozgrywkowej – Brighton & Hove Albion.

Kacper Kozłowski był zawodnikiem Pogoni od 2016 roku, kiedy to w wieku 13 lat został sprowadzony z Bałtyku Koszalin. Na początku przez krótką chwilę grał w zespole z Centralnej Ligi Juniorów, by następnie zostać przeniesionym do drużyny rezerw Pogoni z III ligi. W wieku 15 lat zadebiutował w Ekstraklasie, gdzie zagrał ostatecznie w 40 spotkaniach, w których zdobył 4 gole i zaliczył 7 asyst.

Został zauważony ze względu na swoją grę, charakteryzuje się ona nieustępliwością i walecznością. Ponadto Kacper wykazuje się dużą inteligencją piłkarską na boisku i bez kompleksów uczestniczy w rozgrywanych spotkaniach. Przełomowe były zeszłoroczne mistrzostwa Europy, zadebiutował w nich jako najmłodszy zawodnik w historii turnieju w wieku 17 lat i 7 miesięcy.

Przeszedł do klubu, w którym obecnie grają inni polscy reprezentanci – Jakub Moder, czy będący na wypożyczeniu w greckim Olympiakosie Michał Karbownik. Angielski zespół ma nieoficjalnie zapłacić Pogoni kwotę w okolicach 10 milionów euro (plus ewentualne dodatki).

Na ten moment Kozłowski nie zazna jednak smaku gry w Premier League, bowiem zostanie wypożyczony do belgijskiego, sensacyjnego lidera tamtejszej najwyższej ligi – Royale Union Saint-Gilloise. Wypożyczenie to może okazać się owocne, ze względu na bardzo dobrą formę zespołu, który lideruje w tabeli między innymi przed Anderlechtem czy Club Brugge.

Warto wspomnieć, że Bałtyk Koszalin miałby zainkasować za transfer swojego wychowanka około 10% całej kwoty. Byłyby to zatem mniej więcej 4 miliony złotych. Dla zespołu grającego w III lidze to ogromna okazja, by wzmocnić zespół czy rozwinąć ośrodek treningowy.

Dla Kozłowskiego zaczyna się zupełnie nowy rozdział w karierze. Jego silna psychika i wytrwałość w dążeniu po swoje marzenia mogą okazać się kluczowym aspektem w osiągnięciu sukcesu. Czas pokaże, czy tak szybkie opuszczenie polskiego piłkarskiego podwórka przyniesie pozytywne skutki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *