Młodzież przejmuje mikrofon – przed nami Eurowizja Junior 2021!

fot. esc-plus.com

Eurowizja Junior 2021 zbliża się wielkimi krokami! Przygotowaliśmy dla Was wszystkie najważniejsze informacje dotyczące nadchodzącego 19. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który w tym roku odbędzie się we Francji! 

Już w najbliższą niedzielę, 19 grudnia jedno z największych muzycznych wydarzeń w Europie, czyli Eurowizja Junior! Podczas telewizyjnych widowisk, takich jak Eurowizja, czy Eurowizja Junior, nie może zabraknąć otwarcia z prawdziwego zdarzenia! Show w centrum muzyki i sztuk performatywnych — La Seine Musicale rozpocznie francuski zespół Ofenbach, którego piosenki podbijają listy przebojów na całym świecie! Na paryskiej scenie gościnnie zaśpiewają również: Valentina, czyli zeszłoroczna zwyciężczyni Eurowizji Junior, a także autorka właśnie tej piosenki, a jednocześnie reprezentantka Francji na Eurowizji 2021 – Barbara Pravi. Na scenie pojawią się również wszyscy uczestnicy, którzy razem wykonają tak zwany common song, czyli utwór stworzony specjalnie na potrzeby konkursu. W tym roku przygotowano „Imagine”, tak samo zresztą brzmi hasło tegorocznej edycji. Wszystko jest oczywiście nawiązaniem do zwycięskiego utworu „J’imagine” młodej francuski, która sprowadziła konkurs do swojego kraju. Tegoroczne widowisko poprowadzą: Élodie Gossuin, Olivier Minne oraz Carla (reprezentantka Francji na Eurowizji Junior 2019).

Na paryskiej scenie pojawią się reprezentanci z 19 państw, a wśród nich aż osiem, które powracają do konkursu – Albania, Armenia, Azerbejdżan, Bułgaria, Irlandia, Macedonia Północna, Portugalia oraz Włochy. W porównaniu do zeszłorocznej edycji, w stawce zabraknie reprezentacji Białorusi, ponieważ nadawca tego kraju został zawieszony w prawach członkowskich Europejskiej Unii Nadawców i nie ma prawa uczestniczyć oraz transmitować wydarzeń organizowanych przez tę instytucję.

Tak prezentuje się pełna lista uczestników Eurowizji Junior 2021:

 1. Niemcy – Pauline – „Imagine Us
 2. Gruzja – Niko Kajaia – „Let’s Count The Smiles
 3. Polska – Sara James – „Somebody
 4. Malta – Ike & Kaya –  „My Home
 5. Włochy – Elisabetta Lizza – „Specchio (Mirror On The Wall)
 6. Bułgaria – Denislava & Martin – „Voice Of Love
 7. Rosja – Tanya Mezhentseva – Mon Ami
 8. Irlandia – Maiú Levi Lawlor – „Saor (Disappear)
 9. Armenia – Maléna – „Qami Qami
 10. Kazachstan – Alinur Khamzin & Beknur Zhanibekuly – „Ертегі әлемі (Fairy World)
 11. Albania – Anna Gjebrea – „Stand By You
 12. Ukraina – Olena Usenko – „Vazhil
 13. Francja – Enzo – Tic Tac
 14. Azerbejdżan – Sona Azizova  „One Of Those Days
 15. Holandia – Ayana –  „Mata Sugu Aō Ne
 16. Hiszpania – Levi Díaz – Reír
 17. Serbia – Jovana & Dunja – Oči Deteta (Children’s Eyes)
 18. Macedonia Północna – Dajte Muzika –  „Green Forces
 19. Portugalia – Simão Oliveira – „O Rapaz

W barwach Polski zaśpiewa 12-letnia Sara James, która pochodzi z Ośna Lubuskiego. W kwietniu tego roku wygrała czwartą edycję The Voice Kids, a pod koniec września zwyciężyła eurowizyjną odsłonę programu „Szansa na Sukces” i tym samym stała się reprezentantką naszego kraju. W La Seine Musicale zaprezentuje się jako trzecia w kolejności i wykona utwór „Somebody”, którego autorami są: Patryk Kumór i Dominic Buczkowski (odpowiedzialni za sukces Roksany Węgiel i Viki Gabor), a także Jan Bielecki oraz Tom Martin. Fani i obserwatorzy Eurowizji Junior jako faworytów tegorocznej edycji wymieniają właśnie Polskę, a także Armenię i Francję. Wiele osób wskazuje także, że szanse na zdobycie trofeum ma Rosja i Macedonia Północna.

Zwycięzcę wybiorą jurorzy i internauci w stosunku głosów 50/50. Głosowanie internetowe będzie podzielone na dwie części. Pierwsza z nich rozpocznie się w piątek o godzinie 20.00 i zakończy w niedzielę o 15.59. Po obejrzeniu skrótu występów zagłosować będzie można na dokładnie trzy najlepsze według nas utwory. Druga część głosowania odbędzie się po prezentacji wszystkich konkursowych piosenek na żywo. Ta część potrwa już jedynie 15 minut, a prowadzący poinformują o jego zakończeniu na wizji. Wyniki zostaną zaprezentowane w takiej samej formie, jak podczas Eurowizji. Najpierw zebrane zostaną głosy od wszystkich komisji jurorskich, następnie stopniowo podawane będą zsumowane punkty z głosowania internautów. Głosowanie odbędzie się poprzez stronę internetową jesc.tv. Warto pamiętać, że można oddawać głosy również na swój kraj. Transmisję na żywo z całego wydarzenia będzie można oglądać od godziny 16.00 w TVP1, TVP Polonia, a także TVP ABC. Zachęcamy do śledzenia i podziwiania młodych muzycznych talentów z całej Europy! Emocje jak zawsze gwarantowane!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *