Kuriozalna sytuacja podczas losowania 1/8 Ligi Mistrzów

fot. instagram.com/@championsleague

Podczas losowania par 1/8 Ligi Mistrzów doszło do poważnej pomyłki. W trakcie wyznaczania rywala dla Atletico Madryt pominięta została jedna z kulek, w której znajdował się Manchester United. Przez to konieczne było powtórzenie całej procedury.

Na początku losowanie przebiegało zgodnie z planem. Problemy zaczęły się wtedy, gdy przydzielono przeciwnika Villarrealowi. Drużyna z Hiszpanii miała zagrać z Manchesterem United. Zgodnie z regulaminem w 1/8 finału LM nie mogą zmierzyć się dwie drużyny z tej samej grupy. Czerwone Diabły rywalizowały z Żółtą Łodzią Podwodną w grupie F, więc te zespoły nie miały prawa trafić na siebie nawzajem, a jednak jakimś cudem tak się zdarzyło. Jeszcze raz przydzielono przeciwnika Villarrealowi. Tym razem był to Manchester City.

Kolejna kontrowersja dotyczyła potencjalnego rywala dla Atletico Madryt. Podczas losowania przeciwnika dla mistrza Hiszpanii nie dołożono kulki z Manchesterem United. Tym samym Los Colchoneros zostali pozbawieni możliwości grania z rywalem, z którym zgodnie z zasadami mogli się zmierzyć. Ostatecznie Atletico przydzielono Bayern Monachium, a Czerwone Diabły miały zagrać z PSG.

Jednak natychmiast zaczęto się przyglądać losowaniu. Włodarze Atletico od razu uznali, że wypaczono całą ceremonię. Klub z Madrytu został pozbawiony możliwości gry z drużyną, z którą mógł legalnie rywalizować. UEFA uznała, że faktycznie doszło do nieprawidłowości, za które jest odpowiedzialna zewnętrzna firma. Organizatorzy anulowali i zdecydowali się powtórzyć losowanie.

Powtórna ceremonia przebiegła bez problemów. Wszystkie pary zostały wybrane zgodnie z obowiązującymi zasadami. Jednak nie każdemu spodobała się decyzja o ponownym losowaniu. Real Madryt uważa, że ich rywal został wyznaczony prawidłowo, a wyniki losowania powinny zostać powtórzone od momentu popełnienia błędu. W wyniku decyzji UEFA Los Blancos muszą zagrać z PSG, a nie jak wcześniej z Benfiką Lizbona.

Pary 1/8 finału Ligi Mistrzów:

  • Salzburg – Bayern Monachium
  • Sporting – Manchester City
  • Benfica – Ajax Amsterdam
  • Chelsea – Lille OSC
  • Atletico – Manchester United
  • Villarreal – Juventus
  • Inter – Liverpool
  • PSG – Real Madryt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 5 =