Hula świetnie, Habdas poprawnie. O reszcie lepiej nie mówić

Ulrich Wohlgenannt najlepszym skoczkiem piątkowego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Vikersund. Austriak zwyciężył po oddaniu skoku na odległość 123.5 metrów, co było najdalszą próbą w tych zawodach.

Drugie miejsce zajął Joacim Oedegaard Bjoereng. Na najniższym stopniu podium stanął prowadzący po pierwszej serii Severin Freud. Niemiec w drugim skoku nie zdołał wylądować telemarkiem, co miało wpływ na oceny sędziowskie i jego ostateczną pozycję.

Do startu w zawodach stanęło 56 skoczków, a wśród nich 6 reprezentantów Polski. Niestety, tylko dwóch z nich dostało się do serii finałowej. Najlepszym z Polaków był Stefan Hula (7. miejsce), który może się pochwalić najdalszym skokiem w pierwszej serii konkursowej o odległości 120.5 metra. Zawodnik ze Szczyrku zarówno w treningach, jak i w konkursie oddawał dobre skoki, co daje wyraźne powody do zadowolenia.

Drugi raz na belce zasiadł także niedawny debiutant w Pucharze Świata Jan Habdas, który ostatecznie uplasował się na 26. pozycji.
Pozostali nasi zawodnicy zaprezentowali się następująco: Maciej Kot (35. miejsce), Tomasz Pilch (40. miejsce), Klemens Joniak (46. miejsce), Jarosław Krzak (52. miejsce).

Rezultaty osiągane przez reprezentację Polski w tym sezonie Pucharu Świata nie napawają optymizmem. Regres pojawił się tym razem także w Pucharze Kontynentalnym, co tylko dobitniej pokazuje nam, w jakim kryzysie znalazły się polskie skoki.