„Brooklyn 9 – 9″ – serialowy tasiemiec na zimowe wieczory

Źródło: Instagram – nbcbrooklyn99

„Brooklyn 9 – 9″, to serial komediowy idealny na zimowe wieczory, ukazuje historie detektywów pracujących na jednym z nowojorskich posterunkówMimo dużej dawki humoru, nie zabraknie przy nim wzruszeń czy głębszych przemyśleń.  

Serial „Brooklyn 9 – 9″ (ang. Brooklyn Nine – Nine) miał swoją premierę w 2013 roku, ale finałowy, ósmy, sezon ukazał się w 2021 roku. Twórcami serialu są Dan Goor i Michael Schur. Początkowo emitowany przez stację FOX, następnie przez NBC. W Polsce, sześć sezonów, można obejrzeć na Netflixie. 

Źródło: Instagram – nbcbrooklyn99

Akcja serialu odbywa się w Nowym Jorku, na posterunku policji.  Główni bohaterowie mierzą się z przestępczością i własnymi problemami życia codziennego. Tworzą ekipę pozornie niezwiązanych ze sobą ludzi: Ambitna, ceniąca spokój ponad wszystko – Amy Santiago, niedojrzały – Jake Peralta, groźna, zawsze trzymająca dystans – Rosa Diaz i przyjacielski miłośnik gotowania – Charles Boyle. To tylko część postaci, które mimo odmienności tworzą zgraną paczkę przyjaciół. 

Początkowo może się wydawać, że jest to jedynie śmieszny serial o policjantach, jednak nie zabrakło w nim wątków o rodzinie, przyjaźni, miłości czy oddaniu. Na tle wszystkich sezonów możemy obserwować jak więzi bohaterów się zacieśniają, a oni sami przechodzą wewnętrzne przemiany. Z pewnością doprowadzi to wytrwałych widzów do wzruszenia, dlatego jeśli ktoś jest fanem serialowych tasiemców, to serdecznie polecam właśnie ten.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *