Fame MMA – organizacja promująca sporty walki

Źródło: facebook – FAME MMA

Fame MMA to organizacja promująca sport wśród młodzieżySławne osoby walczą w formule MMA lub boksie. Najczęściej, aby rozwiązać konflikty między sobą.  

Zarząd Fame mma, od lewej: Pasternak, Baron, Rozpara, Gola, źródło: Instagram – famemmatv

Federacja Fame MMA powstała w maju 2018 roku i do dziś zorganizowała dwanaście gal. Prezesem jest Rafał Pasternak, ale udziały w firmie mają także Krzysztof Rozpara, Wojciech Gola i Michał Baron „Boxdel”. Siedziba organizacji znajduje się w Swarzędzu (powiat poznański). Udział w walkach biorą nie tylko celebryci, influenserzy, youtuberzy i raperzy, ale także ludzie znani ze świata sportu (np. Marcin Wrzosek – zawodnik MMA, Norman Parke – były mistrz brytyjskiej organizacji Cage Contender i były zawodnik UFC lub Borys Mańkowski – zapaśnik i zawodnik MMA).  

Przed galą organizowane są konferencje, obecnie prowadzone przez Huberta Mściwujewskiego, podczas których wszystkim towarzyszą silne emocje. Zawodnicy często żywią urazę do przeciwników, dlatego nie brakuje kontrowersyjnych wypowiedzi, kłótni, a nawet licznych wulgaryzmów. Mimo to, po walkach konflikty najczęściej zostają zażegnane, a uczestnicy uczą się pokory, bo w sporcie nigdy nie można być pewnym wygranej.  

Przygotowania i treningi nie raz są wielkim wyzwaniem dla amatorów sportu. Wielu z nich mówi o wyrzeczeniach i trudnościach. Mimo to są oni dumni z wysiłku, jaki podjęli. Idealnym przykładem jest Marta „Linkimaster” Linkiewicz, która publikowała w internecie kontrowersyjne treści, prowadziła zabawowy styl życia i nie była dobrym przykładem dla obserwujących ją ludzi. Gdy dołączyła do organizacji Fame MMA, zrezygnowała z używek i imprez, co zaowocowało podczas jej walk (4 wygrane i 1 przegrana). Sport zmienił jej życie o 180 stopni i, jak sama mówi, jest „uzależniona od progresu”

Ostatnia, dwunasta gala odbyła się w Ergo Arenie 20 listopada. Dostarczyła widzom wielu emocji. Pierwszą walkę stoczyli finaliści projektu Road to Armia, a wygrany Adrian Wieliczko dostał kontrakt na trzy walki w organizacji Armia Fight Night, finansowany przez organizację Fame MMA. Jest to wielka szansa na spełnienie marzeń o profesjonalnej karierze. W pozostałych walkach uczestniczyli między innymi Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka, który wygrał walkę z Adrianem „Polakiem” Polańskim, zdobywając pas mistrzowski w kategorii półśredniej. Walką wieczoru był pojedynek Kasjusza „Don Kasjo” Życinskiego z Marcinem Wrzoskiem (międzynarodowym mistrzem KSW w wadze piórkowej w latach 2016 – 2017). Nie zabrakło też walk kobiet: Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk zmierzyła się z Anną Andrzejewską, a Kamila „Zusje” Smogulecka z Martą „Martirenti” Rentel. Łącznie odbyło się jedenaście walk, a dziesięć z nich zakończyło się decyzją sędziowską.  

Dzięki federacji Fame MMA celebryci, mający ogromny wpływ na młodą widownię, mogą promować sport, który uczy dyscypliny, samozaparcia i zdrowej rywalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 4 =