Premier J. K. Bielecki z wizytą na UG

fot. Neptun TV

Drugi premier Polski po 1989 roku, następca Tadeusza Mazowieckiego, a jednocześnie absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Jan Krzysztof Bielecki odwiedził swoją uczelnię w czwartek 18.11. Spotkanie z byłym premierem odbyło się w ramach „czwartków z absolwentami” na Wydziale Zarządzania UG w Sopocie.

J.K. Bielecki w 1973 roku ukończył studia na Wydziale Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego ze specjalnością ekonomiki transportu morskiego. Po odebraniu dyplomu podjął prace w Instytucie Ekonomiki Transportu Wodnego. W późniejszych latach również był związany z Trójmiastem, budując tutaj struktury opozycyjne za PRL-u.

Spotkanie z byłym premierem prowadził prof. dr hab. Leszek Pawłowicz. Panowie mówili między innymi o tym, jak przed laty wyglądał uniwersytet, ale były Prezes Rady Ministrów był pytany również o bieżącą sytuację polityczną. W spotkaniu udział wziął także rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Piotr Stepnowski. J. K. Bielecki w rozmowie przeprowadzonej z dziennikarzami Neptun TV opowiadał o tym, jak studia wpłynęły na jego przyszłość. Były szef rządu nie odmówił sobie też wspomnienia kilku przyjemniejszych historii, jak np. granie w piłkę ze studentami z Erytrei.

„Takie inicjatywy budują tożsamość i autorytet uczelni. Uniwersytet jest dumny z takich absolwentów” – ­stwierdził na koniec rektor Piotr Stepnowski. Wizyta byłego premiera była wznowieniem „czwartków z absolwentami” po prawie 2 latach pandemicznej przerwy. Organizatorzy już zapowiadają kolejne spotkania, nie zdradzając jednak jeszcze, kim będzie następny gość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *